18.09.2016 15:02

Facebook Sinema Bileti Satmaya Başlıyor!

Yeniliklere son gaz devam eden Facebook yetkilileri, uygulamaya yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor. Artık Facebook üzerinden sinema bileti alabileceğiz!

Kısa bir süre sonra Facebook’ta sörf yaparken gözünüz bir filme takılırsa veya bir filmin fragmanını izledikten sonra onun tamamını izlemek isterseniz; filmin sinema biletini satın alabileceksiniz! Facebook’un ülkemizdeki biletix’in bir benzeri olan Fandango firması ile anlaşmaya gitmesi sayesinde artık Facebook uygulamasından ayrılmadan sinema bileti alabileceğiz. İşte Facebook’un yeni özelliği olan sinema bileti satın alma hizmeti hakkında tüm detaylar!

Facebook Üzerinden Sinema Bileti Almak Artık Mümkün!

facebook-film-izleme

Facebook’un,  YouTube ile Netflix ortaklığına cevap olarak yaptığı düşünülen “Facebook’tan Sinema Bileti Alma Özelliği” sayesinde artık, Amerikalı kullanıcılar Facebook uygulamasından ayrılmadan sinemada kendisine bilet alabilecek. Aynı zamanda Snapchat’e de eklenen özellik şu anda iMessage yani iOS 10 uygulamasına da eklenmiş durumda. İlerleyen zamanlarda benzer özelliğin ülkemize gelip gelmeyeceği tam olarak bilinmeyen özelliğin, Facebook kullanıcılarının uygulamadan ayrılma süresini düşüreceğe benziyor. Facebook’un masaüstü sürümünde ise “bilet satın al” tuşu eklenerek karşımıza çıkacak olan özellik Fandango’nun web sitesinde yerini çoktan aldı. Bakalım Facebook’un bu son yeniliği YouTube ile olan savaşında işine yarayacak mı?