Facebook Video Reklamlarında Değişikliğe Gidiyor

11.02.2016 15:58 / Yazar:

Facebook reklamlarda yeni bir düzenlemeye gidiyor. Facebook kullanıcılarını yakından ilgilendiren bu durum Facebook reklam verenlerini de mutlu edeceğe benziyor

Facebook video reklamlarını yayınlamayı sürdürdükçe görmezden gelmek giderek zorlaşıyor. Genellikle reklamların üzerine tıklayana sesi kapalı oluyor, böylece gerçekten istediğiniz bir reklamı açıp bakabiliyorsunuz. Ancak bu durum yakın zamanda ortadan kalkacak gibi duruyor. Facebook artık reklam verelerin mesajlarını daha hızlı bir şekilde vermelerini sağlayabilmek için bir dizi yenilik yapmaya hazırlanıyor. Yapılan araştırmalar video reklamlarının ansızın yüksek bir şekilde başlamasının insanları olumsuz bir şekilde etkilediğini ortaya koyduğundan Facebook video reklamlarına otomatik altyazı ekleyen yeni bir aracı kullanıma sunuyor.

Facebook Videolarındaki Yenilikler Neler?

Facebook videoları için kullanılacak bu yeni araç ile reklamlar için otomatik altyazı oluşturulabilecek ve reklam verenler videoyu gözden geçirerek üzerinde düzeltmeler yapabiliyor ve kaydedebiliyorlar. Bu araç sayesinde Page Insights bölümünde videoları kaç kişinin sesli izlediğinin yüzdesi de görülebiliyor. Bu ölçümün kısa bir zaman içerisinde Ads Insights bölümünde de görülebilir hale gelmesi bekleniyor. Bunların yanı sıra Facebook’un geçen yıl duyurduğu “Moat” entegrasyonu/ haber kaynağı üzerinde satın alma özelliklerinin de artık evrensel olarak kullanımına geçiliyor.

  • Metehan

    Facebook yavaş yavaş reklam veren kişileri düşünmeye başladı. Misalen reklam veren adamın verdiği reklam artık daha çok kitleye ulaşıyor.

  • Ekrem

    Reklam engelleyicilerle bu sektör büyük bir darbe yedi esasında. Sadece facebook için değil birçok internet sitesi-projesi reklamlarında yenileşmeler arıyor. Ben videolarda ürün yerleştirmelerin daha çok önem kazanacağını düşünüyorum.

  • cwlerde

    youtube mantığını getireceklerini biliyordum. Yani getirmeleri gerekiyordu, çünkü sessiz sessiz açık facebook da oynayan reklama boşuna reklam verenler para veriyordu. Şimdi belirlediği kitlenin izlediği videolarda çıkacak ki bu daha mantıklı. Her iki taraf içinde mantıklı….