02.06.2016 23:54

Facebook’un Yapay Zekası DeepText Geliyor!

Facebook sosyal paylaşım platformu olarak milyonlarca kitleye ulaşmış olsa da yazılım yatırımlarına devam ediyor. DeepText ne yapmak istediğinizi anlayacak!

Facebook kuruluşundan bu yana global ölçekte ciddi bir kitleye ulaşmış ve kendi içerisinde modernizasyon sürecini sürekli geliştirmiş bir sosyal paylaşım platformu. Artık yazılım alanında da yatırımlarına artı değerler katan Facebook, yapay zekası DeepText ile 20 farklı dilden algılama yapabilecek ve sadece saniyeler içerisinde binlerce kez işlem gerçekleştirecek.

Facebook DeepText Nedir, Ne İşe Yarar?

Facebook geleneksel yapay zekalardan farklı olan DeepText ile site kullanıcılarına bir çok kolaylık sunmayı hedefliyor. Platform üzerinde gezinti halinde olan kullanıcılara önerilerde ve servislerde, kullanıcının ilgisini çekecek yönlendirmeler yapacak olan yapay zeka DeepText, yine kullanıcılarının hareketlerine ve gezinmelerine göre rahatsız edici gönderileri ve paylaşımları da engelleyecek. Sadece yönlendirmeler ile kısıtlı kalmayan yapay zeka DeepText, sadece birkaç tık ile site üzerinden bulunduğu lokasyona taksi dahi çağırabilecek. DeepText var olan isminden de anlaşılacağı gibi derinlemesine öğrenme yetenekleri ile Facebook kullanıcılarına kendini özel hissettirecek.

Facebook yapay zeka DeepText ile kullanıcılarından nasıl bir geri dönüş alacak, bekleyip göreceğiz.