30.08.2016 23:33

Galaxy Note 7 ve Galaxy S7 Karşılaştırması

Galaxy Note 7'nin piyasaya çıkması ile en merak edilen konulardan biri Galaxy S7'den farkları oldu. İşte Galaxy Note 7 ve Galaxy S7'nin karşılaştırması!

galaxy note 7, galaxy s7, karşılaştırma

Galaxy Note 7 uzun süredir Samsung’un tanıtması merakla beklenen phablet modellerinden biriydi. Beklenen an nihayet geldiğinde karşımıza Galaxy Note 6 olarak beklenen Galaxy Note 7 çıktı. Peki Galaxy Note 7 ne kadar iyi? Galaxy Note 7 bizlere Galaxy S7‘ye kıyasla neler sunuyor. Galaxy Note 7 ve Galaxy S7 arasında özellik bakımından epey fark var ve bu karşılaştırma yazısında hemen hemen her detaya değineceğiz.

Galaxy Note 7 ve Galaxy S7 Kıyaslaması

Tasarım

galaxy note 7, galaxy s7, tasarım, karşılaştırma

Tasarım konusunda her iki cihaz da aynı yıl içerisinde tanıtıldığı için birbirlerini izleyen tasarımlara sahip olduklarını söyleyebiliriz. Özellikle cihazların arka tarafının kenarlarındaki eğimli yapı sayesinde her iki cihaz da rahat bir tutuş sağlıyor. Bu sayede cihazınızda parmağınıza uzak düşen bir noktaya elinizi uzamaya çalıştığınızda ne Galaxy Note 7 ne de Galaxy S7‘nin elinizden düşmesi gibi bir risk siz çok zorlamadıkça söz konusu değil. Bu nedenle Galaxy S7 ve Galaxy Note 7 çok ince şık bir tasarım çizgisine sahip. Özellikle Galaxy Note 7 kavisli ekran kenarları sayesinde ince kenar çerçevesine sahip ve oldukça geniş bir ekran hissi veriyor.

Kamera

Kamera olarak her iki cihaz da 12 MP kamera çözünürlüğüne sahip. En iyi fotoğrafı hangi kameranın çektiğini ise gece ve gündüz fotoğraflarının karşılaştırılması ile öğrenebiliriz. Bu nedenle Galaxy Note 7 ve Galaxy S7 kamera karşılaştırması bu inceleme yazısında ele alınmayacak.

Ek olarak her iki cihaz da saniyede 30 kare ile 2160p (Ultra HD) 4K video kaydı yapabiliyor. Eğer 4K video kaydı yapmaya niyetli biriyseniz 64 GB depolama ile gelen Galaxy Note 7‘yi 32 GB depolama ile gelen Galaxy S7‘ye tercih etmelisiniz.

Teknik Özellikler

galaxy note 7, teknik özellikler

Teknik özellik bakımından her iki cihaz da birbiriyle yarışıyor doğrusu. Her iki cihazda da 2.3 GHz saat hızında çalışan 8 çekirdek işlemci yer alıyor ve en güncel Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemini her iki cihaz da 4 GB RAM bellek ile sunuyor.

Depolama kısmında ise ise Galaxy Note 7, 64 GB depolama ile gelirken bu sayı Galaxy S7‘de 32 GB oluyor ve her iki cihaz da arttırılabilir hafıza seçeneğine sahip. Galaxy S7‘nin hafızasını 200 GB kadar arttırabiliyorken Galaxy Note 7‘de bu sayı 256 GB olarak geliyor.

Fiyat

galaxy s7, fiyat

Galaxy Note 7, karşılaştırmanın yazıldığı tarih itibari ile 3.400 TL fiyata piyasa bulunabiliyor. Aynı zaman dilimi için Galaxy S7‘yi ise 2.200 TL ve 2.400 TL arasında bulabilmek mümkün.

İki cihaz arasında neredeyse 1000 TL‘ye yakın bir fark var ve neredeyse aynı özellikleri sunuyorlar. Galaxy Note 7 karşısında bizim seçimimiz Galaxy S7 oldu bu karşılaştırma sonucunda. Peki sizce bu kıyaslamanın galibi kim?

Kategoriler: Karşılaştırma