iPhone 8 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi ile İlgili İddialar!

19.10.2016 21:45 Kategoriler: Apple Mobil Teknoloji Haberleri Yazar:

Önümüzdeki yıl çıkması beklenen iPhone 8 modelinin özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi ne olacak? İşte iPhone 8'in merak edilen özellikleri ve daha fazlası!

iphone-8-ozellikleri-fiyati-cikis-tarihi

Apple, geçtiğimiz ay bu yıla damgasını vuracak yeni amiral gemisi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtmıştı. Yeni modellerin hemen ardından ise gözler Apple’ın gelecek sene çıkarması beklenen yeni iPhone modeline döndü. Apple, gelecek yıl iPhone serisinin 10.yılını kutlayacak. Apple, 10.yıl beklentilere göre ise iPhone 7s modelini çıkarmayarak “s” serisini bitirecek ve doğrudan iPhone 8 modelini çıkaracak.

Apple’ın iPhone 8 modeli çıkarması tamamen bir beklentiden ibaret. Ortada kesinleşen herhangi bir bilgi bulunmuyor. Yine gelecek yıl iPhone Pro, iPhone X gibi çeşitli yeni iPhone serilerinin de çıkabileceği iddia ediliyor. Durum böyle olunca bu noktadaki bilgiler kesinleşinceye kadar gelecek yıl iPhone 8 modelinin çıkacağını varsayarak sizlere iPhone 8 özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi gibi merak edilen bilgileri aktaracağız.

iPhone 8 Özellikleri Neler Olabilir?

2017 yılının iPhone serisindeki 10.yıl oluşu sebebiyle yeni iPhone modeli olması beklenen iPhone 8 modelinde Apple önemli özellik ve tasarım değişikleri yapabilir. iPhone 8 özellikleri ile ilgili önemli gördüğümüz iddiaları bu yazımızda aktaracağız.

apple-hizli-sarj

iPhone 8’de OLED veya AMOLED ekran teknolojisi karşımıza çıkabilir. Diğer firmaların çoğunlukla amiral gemi modellerinde kullandığı hızlı şarj teknolojisini de Apple, iPhone 8 ile birlikte kullanmaya başlayabilir.

iphone-8-cam

iPhone 8’in tasarımı noktasında ise en dikkat çeken iddialardan birisi bütün kasanın “cam” olacağı iddiası oldu. İddiaya göre Apple’ın tedarikçilerinden biri olan Foxconn geçtiğimiz yıldan beri “cam” kasalar için çalışma yürütüyor. Bu iddia doğru çıkarsa Apple ilk kez iPhone 8 ile birlikte tamamı camdan oluşan bir kasayı kullanıcılarıyla buluşturabilir.

iPhone 8 Çıkış Tarihi Ne Zaman Olabilir?

Apple’ın bu zamana kadar yaptığı iPhone etkinlikleri genelde “Eylül” ayında gerçekleşti. Buna göre Apple 10.yıla özel bir sürpriz yapmazsa iPhone 8 modeli de yüksek bir ihtimalle Eylül 2017’de çıkmış olacak. Ancak iPhone 8 özellikleri gibi iPhone 8 çıkış tarihi ile ilgili de netleşen bir bilgi şu aşamada henüz bulunmuyor.

iPhone modellerinin çıkış tarihleri:

iPhone 7s/iPhone 8/iPhone x: ?

iPhone 7: 7 Eylül

iPhone 6S: 9 Eylül

iPhone 6: 9 Eylül

iPhone 5S: 10 Eylül

iPhone 5: 12 Eylül

iPhone 8 Fiyatı Ne Kadar Olabilir?

Önümüzdeki yıl çıkması beklenen iPhone 8’in fiyatı ile ilgili şu anda bir bilgi bulunmuyor. Yüksek ihtimalle de iPhone 8 fiyatını ancak Apple’ın düzenleyeceği iPhone 8 etkinliğinde öğrenebileceğiz. Aşağıda geçmiş yıllardaki iPhone modellerinin çıkış fiyatları da yer alıyor. Yüksek ihtimalle yine bu seviyelerde bir iPhone 8 fiyatı belirlenecektir.

iPhone modellerinin çıkış fiyatları(£):

iPhone 5 – £529

iPhone 5S – £549

iPhone 6 – £539

iPhone 6S – £539

iPhone 7 – £599

Bakalım Apple gelecek yıl iPhone 8 modelini beklendiği gibi tanıtacak mı? iPhone 8 özellikleri bu yazımızdaki özelliklerden birini içerek mi? Bütün bunları merakla bekleyip göreceğiz.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone