Microsoft, Windows 10 Güncellemelerinin İçeriğini Artık Saklamayacak

10.02.2016 09:39 Kategoriler: Teknoloji Haberleri Yazılım Yazar:

Windows 10 güncellemelerinde yeni bir dönem başlıyor. Windows 10 kullanıcılarını çok memnun edeceği düşünülen Windows 10 güncelleme sitesi hayata geçirildi.

windows 10

Microsoft Windows 10 güncellemeleri geçen yıl Temmuz ayında bu işletim sistemi piyasaya sürüldüğünden beri sabit ve düzenli olarak yapılıyor. Güncellemeler her ne kadar hoşnutlukla karşılansa da Windows 10 kullanıcıları bir yama uygulandığında gerçekten neyin değiştiğini bilmiyor. Microsoft nadiren sürüm notlarını açıklıyor ve güncellemeler sıklıkla perde arkasında gerçekleştiriliyor. Microsoft bunu değiştirmek için Windows 10 güncelleme tarihçesi sitesi yaratıyor.

Güncelleme Sitesinde Neler Olacak?

Site Windows 10’da olan her güncellemeyi içerecek. Yani tarihsel bir kayıt olacak. Microsoft sözcülerinden biri Windows 10 güncellemeleri hakkında yapılan açıklamaların düzeyi ile ilgili aldıkları geribildirimlerden sonra işletim sistemiyle ilgili güncellemelerin bulunabileceği yeni bir sistem uygulamaya karar verdiklerini söyledi.

Çok sayıda Windows 10 kullanıcısı aylık olarak yapılan değişiklikleri umursamasa da, bu site IT yöneticileri ve power user’ları için çok önemli bir kaynak olacak. Microsoft’un yeni Windosw 10 güncellemeleri sitesi bugün hayata geçiyor ve Microsoft yeni güncellemeler yaptıkça site de güncellenecek. Microsoft hali hazırda Redstone kod adı altında Windows 10 güncellemeleri ile ilgili testlerini sürdürüyor.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone
  • ahmet

    Windows 10 bana yükseltme geldiğinden beri nerdeyse 5 aydır kullanıyorum. Gerek hızı bakımından gerekse uygulamalar arsı geçişlerde daha gelişmiş. Sadece sevmediğim tek özelliği çok fazla mavi hata vermesi. Onu da güncellemeyle hallettiler.