Spotify Müzik Uygulamasını Kullanıyorsanız Dikkat!

29.04.2016 01:41 Kategoriler: Android Apple Haberler Yazar:

Mobil müzik uygulaması devlerinden olan Spotify, hacklendi. Kredi kartı bilgileriniz Spotify’den sızdırılmış olabilir. İşte Spotify hakkında tüm gelişmeler.

Headsets hang in front of a screen displaying a Spotify logo on it, in Zenica February 20, 2014. Online music streaming service Spotify is recruiting a U.S. financial reporting specialist, adding to speculation that the Swedish start-up is preparing for a share listing, which one banker said could value the firm at as much as $8 billion (4 billion pounds). REUTERS/Dado Ruvic (BOSNIA AND HERZEGOVINA - Tags: SCIENCE TECHNOLOGY BUSINESS SOCIETY)
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedIn

2008’de beta sürümü ile kullanıcılarının karşısına çıkan ve bu zamana kadar milyonlarca kullanıcı kitlesine ulaşan müzik dinleme uygulaması Spotify, son günlerde yoğun bir siber saldırı altında.

Spotify hack’lendi, Kredi Kartı Bilgileriniz Güvende Olmayabilir!

Silikon vadisinde bulunan teknoloji medyası olarak adından söz ettiren TencCruch’ın yer verdiği iddialara göre, Spotify yoğun bir siber saldırı sonrasında hacklendi ve daha kötüsü siber saldırıyı başlatan hackerların, Spotify kullanıcılarının sistemde bulunan kredi kartı bilgilerine de ulaştığı söylendi.

Sosyal medyada yankı uyandıran konuda, bazı Spotify kullanıcıları, girişlerde sıkıntı yaşadıklarını, şifrelerinin hacklendiğini ve hesaplarına ulaşamadıklarını söyledi.

Gündemde yoğun yer alan bu iddialardan hemen sonra Spotify yöneticileri açıklama yapmakta geç kalmadı, şirket sözcüsü Spotify’nin hacklendiği bilgisinin aslı olan haberlere dayanmadığını, kullanıcılarının bilgilerini ve gizliliğini maksimum düzeyde koruma altına aldıklarını, herhangi bir bilginin veya bilgilerin sızdırılma noktasında söylenenlerin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Bütün bu gelişmelerden sonra Spotify‘nin kullanıcılarını ne kadar ikna edebildiği ise merak konusu.