02.02.2016 12:50

WhatsApp 1 Milyar Kullanıcıyı Aştı!

WhatsApp aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısını aşmayı başardı. Peki WhatsApp ile ilgili diğer istatistikler neler? İşte WhatsApp istatistikleri!

Günümüzde SMS’in yerini almayı başaran ve web sürümüyle birlikte de her geçen gün daha da yaygınlaşmayı başaran mesajlaşma uygulaması WhatsApp, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmayı da başardı. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg‘in paylaştığı 1 milyar rekorunu daha önce Facebook’da kırmayı başarmıştı.

İşte WhatsApp ile İlgili Diğer İstatistikler!

Facebook, geçtiğimiz yıllarda 19 milyar dolara WhatsApp‘ı satın almıştı. Bu satın alma ile birlikte Facebook‘un da gücünü arkasına alan WhatsApp hızlı bir yükseliş trendine girdi. Son açıklanan verilere göre WhatsApp‘ta günlük; 42 milyar metin mesajı, 1.6 milyar fotoğraf, 250 milyon video gibi yüksek sayılarda paylaşımlar gerçekleşiyor. WhatsApp‘ta bulunan grupların sayısı da yine 1 milyar gibi yüksek bir sayıya ulaşmayı başarmış.

Bütün bu yüksek kullanıcı sayısı ve paylaşımlara bakıldığında WhatsApp‘ın çok sayıda mühendis ekibi olacağını da düşünebilirsiniz. Ama durum hiç de öyle değil. WhatsApp‘ta çalışan mühendis ekibi sadece 57 kişiden oluşuyor.

WhatsApp 53 dilde yayın yaparak dünya çapında bir hizmet sunmaya devam ediyor. Bakalım önümüzdeki günlerde şu sıralar sıkça konuşulan Facebook entegrasyonu konusunda WhatsApp‘ta ne gibi yenilikler yapılacak?