Yeni Audi Q2 Geneva’da Görücüye Çıkıyor!

31.01.2016 23:10 / Yazar:

Audi, SUV Ligi'nde Q2 modeli ile elini güçlendirmek istiyor. Peki Audi Q2 nasıl olacak? İşte Geneva'da tanıtılacak Audi Q2 ile ilgili özellikler ve görseller!

Audi SUV Ligi‘nde işleri biraz daha kızıştırmak isteyen Audi Q3‘ün küçük kardeşi Audi Q2 Geneva World Premiere‘e hazırlanıyor. Daha önce kameralara kamufilajlı yakalanan Audi Q2‘nin dış görselleri de görücüye çıktı.

İşte Audi Q2 Özellikleri ve Görsellerin Detayları!

Audi‘nin geleneksel hatlarını üzerinde barındıran Audi Q2, oldukça keskin çizgileri ve kaslı yapısı sayesinde sportiflik vurgusunu ön plana çıkarıyor. Volkswagen grubunun MQB platformunu kullanan araç A3 ile aynı platformu paylaşıyor. Aracın standart önden çekişli geleceği ve temel modelinde 1.4 TFSI turboşarjlı motor kullanılacağı tahmin ediliyor. Bu motor sayesinde düşük motor vergi dilimi avantajından premium bir araçta faydalanmak elbetteki Türkiye pazarında bu arabayı diğer rakiplerine karşı avantajlı konuma getirecektir. Ama rakiplerinin de boş durmadığı bir gerçek.

Audi Q2‘nin üst sınıf modellerinde ise quattro all-wheel-drive 4 tekerden çekiş sistemi ile geleceği kesin gözüyle bakılıyor. Audi Q2‘nin ülkemizdeki fiyatı ne olur şimdilik kesin bir şey söyleyemeyiz ama Q3 ve Q1 arası bir fiyata sahip olacağı kesin.

Audi Q2‘nin küçük kardeşi Q1 2016 yılında Türkiye yollarında olacak. Audi Q2‘nin ne zaman satışa çıkacağını merak edenler için ise Audi Q2‘nin yüksek ihtimalle 2017 yılında ülkemizde satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Tabi ki şirket politikaları her zaman değişebilir bunu da unutmamak lazım.

Audi Q2‘nin merak edilen görselleri:

audi-q2-geneva-2

audi_q2_geneva_3

audi_q2_geneva-1

 • salih

  Audi kullanan birisi olarak çok beğendim genevada modelini ki audi kötü araba çıkarmaz. Otomatik seçeneğiyle ideal bir araba. Yanlız fiyatı ne kadar olur işte o zor?

 • Özil

  Audi candır kim nederse desin.Adamar tank gibi araç yapıyor yol tutuşu olsun yolda akışı olsun :).Şu tasarımlara bakar mısın arkadaş kız gibi araba ya

 • deniz

  Abi adamlar geleneksel hatlarından vazgeçse ne olur geçmese ne olur.On numara tasarıma sahip araç duruşu yetiyor.Değişirse daha harika birşey çıkacağı kesin ama böyle de farkını ortaya koyuyor.

 • nedim

  mercedes, bmw falan bunlar artık rağbet görmüyor audi araçlar çok revaçta ve çok kaliteli bana sorarsanız en çok tercih ettiğim araç kesinlikle audi otomobilledir

 • Fırat

  Audi bu otomotiv sektöründeki tartışmasız en iyi markalardan birisi. Zaten otomobil deyince ilk akla gelen Alman menşei firmalardır. Bu modelde oldukça başarılı gözüküyor.

 • Furkan Çelebi

  Bu audi modellerine bayılıyorum bugün bir arkadaşımın audi a3 arabasını sürdüm hem rahat hem hızlı çok güzel bir araba bu arabada güzele benziyor şimdiden çok alıcısı olacağından eminim ben.

 • Kaan

  Audi abi yaptığı her model mi güzel olur adamlar sanat eseri yapıyor resmen diğer markalar bir yana audi bende ayrı bir yana gerçekten.