Yerli Sosyal Ağımız “Ayneen”!

13.01.2016 01:26 / Yazar:

Son günlerde sosyal medyada hep görüyoruz Ayneen diye bir sözcük. Peki Ayneen nedir? Ayneen, bizim yerli sosyal ağımız. Gelin Ayneen'i daha iyi tanıyalım!

Facebook, Twitter gibi sosyal ağ uygulamalarına günde ortalama 15 defa girip çıkarız. Hatta bu sosyal medya platformları hayatımızda o kadar yer edinmiş ki artık sosyal ağ, sosyal medya ortamlarında arkadaşlık kurup evlenenleri bile gözümüzde sıradanlaştırmış durumdayız. Peki Facebook, Twitter gibi sosyal ağ platformları var da bizim yerli bir sosyal ağımız yok mu ? Cevabını da ben vereyim Artık var !

ayneengiris

Çiçeği burnunda Sosyal ağımız AyneenGazi Üniversitesi öğrencileri ve Dijital Gelecek Hareketi üyeleri tarafından kuruldu ve 3. haftasına giriş yaparken 100.000 ziyaretçisi ile büyük bir ivme de yakaladı. Diğer platformlardan farklı olan Ayneen platformunun en farklı yönü ise içerisinde reklam barındırmaması. Aynı zamanda oyun istekleri bulunmayan Ayneen platformu içerisinde spam paylaşımlar, virüslü paylaşımlar, ahlaka aykırı paylaşımlar hızlıca ortadan kaybedilebilecek bir yapıya sahip.

ayneen2

Yayınlandığı günden bu yana sıkça konuşulan aynı zamanda yerli olması sebebiyle de büyük ses getireceği belli olan Ayneen‘in bu ani yükselişini kaldıramayanlar tarafından engellenmeye çalışılacağı da belliydi. Bundan olsa gerek Ayneen‘e ilk haftalarında 50 GB boyutunda bir DDos saldırısının yanı sıra birçok küçük saldırı da düzenleniyor. Aynı zamanda Twitter ve LinkedIn tarafından Ayneen domaininin paylaşımının yasaklanması gibi bir süreç geçirildiğini de belirtelim.

Biz de Ayneen.com platformunu ve tüm ekibi tebrik ediyoruz. Hep destek tam destek, Ayneen devam!

< Ha bu arada! Ayneen Android uygulamasını bu linke tıklayarak ücretsiz olarak indirebilir, ister üye olarak isterseniz de Facebook entegrasyonu ile Ayneen’e bağlanabilirsiniz. >

 • cwlerde

  çok güzel bir domain ve güzel bir proje, facebook kadar olur mu olmaz ama Türkiye’de bu mecrada gelişen bir site olarak ilerlememesi için bir sorun göremiyorum. Ha bu siteyi duyurmak yine Facebook üzerinden olacak ki zaten her site, her proje bu platformlara rakip bile olsa kitlesini bu platformlardan yakalayacak…

 • Kazım gemici

  ayneen.com güzel bir sosyal ağ projesi ama bir saatte kurulacak hazır bir kit zamanla daha iyi kurulabilir.

 • Adem

  O değilde scripti de kendileri yazsa şahane olurmuş neden başka bir yerden kopyalayıp koyarlar ki anlamıyorum , sonuçta ülkemizin sosyal ağı değil mi arkadaş ?

 • bekir

  ben ilk kez duydum bu yerli sosyal mecrayı ben bir göz atayım beğenirsem kayıt olabilirim güzeldir umarum

 • Furkan Çelebi

  Türklerin yeni proje kurma çabaları tabikide taktir edilmesi fakat bunu yaparken neden hazır script kullanıyorlar anlamıyorum. Yani resmen para verip satın aldıklar yabancıı bir script ile yerli proje diye tanıyorlar kendilerini.

 • calimero232

  ne yapsak engellenmeye çalışılıyor zaten hiç bir zaman sonunu getiremiyoruz malesef

 • Ebru Şimşek

  Eski türk sosyal ağları gibi sonu olmaz inşallah. Daha ıyı bır yatırım yaparlar.

 • fatih

  Türkiye’nin zaten kendine ait bir sosyal ağın olması lazımdır.. Site gerçekten güzel tutabilir:)

 • sıla

  sosyal ağın ismi çok güzel düşünülmüş neden benim aklıma gelmedi. Sürekli yıllarca hep ayneen aynen dedik buradan akıllarına gelmiştir üye oldum ben güzel yer

 • Işıl AY

  Ayneen üye oldum. İnşallah benı tatmin edecek bir sitedir. Hemen sıkılı cıkmam.

 • Ahmet Toplar

  Hayırlı olsun diyelim ama bu kullanılan script ççoğu sitede görmeye başladım artık. daha ilgi çekici bir script olabilirdi bence

 • Burhan Ozdes

  hayırlı olsun diyelim neden bizi de yerli sosyal ağımızı kullanmayalım ki oldukça başarılı bir çalışma olmuş. olması gerekliydi.

 • Semra

  Tasarım olarak beğendim, hız konusunda henüz net bir fikre sahip değilim. Umarım iyi bir yerlere gelirler, alternatiflere her zaman için destek sunmak gerektiğine Ayneen katılıyorum 🙂

 • fatih

  Gerçekten çok başarılı bir proje olmuş ama face gibi olması için en az 2 milyon dolarlık reklama ihtiyacı var::) Devlet bir desteklese sadece otobüslere reklam verse tamam olur bu iş:)