YouTube’a Fransa’dan Vergi Şoku!

19.10.2016 08:30 Kategoriler: İnternet Teknoloji Haberleri Yazar:

TV yayıncılarına her geçen gün güçlü bir rakip olmaya devam eden YouTube’a bu sefer kötü haber geldi. Fransız avukatlar YouTube’dan ekstra vergi talep ettiler!

youtube-fransa-vergi

Fransız avukatların taleplerine göre yakın bir zamanda Fransa YouTube’dan ekstra vergi alabilir. Verginin %2’lik kısmının genel olarak uygulanacağı, %10’unun ise YouTube üzerinden yayınlanan filmlerdeki olası şiddet ve pornografik içerikler içerikler için alınacağı düşünülüyor. YouTube’un karşılaştığı bu durumun Netflix için de geçerli olacağı gelen bilgiler arasında!

YouTube’a Fransa’da Yeni Vergiler Geliyor!

youtube-fransa-vergileri

Le Figaro isimli gazetenin haberine göre YouTube üzerindeki Fransız baskılar sonuç vermek üzere. YouTube ve Netflix gibi firmaların yakın bir zamanda ekstra gelir vergisi ismi verilen bir vergiyi ödemek zorunda kalacağı düşünülüyor. Tabi Fransız avukatların girişimleri henüz kesinleşmiş denilemez. Daha öncede aynı baskılar yapılmış ve sonuçsuz kalmıştı. Fakat YouTube’un sırtına Avrupa Komisyonunca 2010 yılında bindirilen YouTube vergilerinden sonra bu yeni vergilerin özellikle tüm ülkelerde yaygınlaşması ile YouTube’a büyük sıkıntı oluşturabileceği düşünülüyor. Bakalım YouTube ekibi bu olumsuz gelişmeyi egale edebilmek için yeni bir yeniliği bize tanıtacaklar mı yoksa hiç etkilenmemiş gibi yayın hayatlarına devam mı edecekler?

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone