23.05.2017 22:42

10.5 inç iPad Pro için Yeni Görseller Geldi

10.5 inç iPad Pro tabletleri için en net görseller ortaya çıktı. Yeni paylaşılan 10.5 inç iPad Pro görsellerine göre tabletler nasıl detaylara sahip olacak?

Akıllı telefon alanında Samsung ile rekabet içerisinde olan Apple’ın, tablet alnında ise rakipsiz olduğunu söylemek gerekiyor. Genel olarak tablet sektöründe düşüş yaşanıyor olsa da hala tablet satışlarında ilk sırada olan Apple’ın, şimdilerde ise yeni modeli 10.5 inç iPad Pro üzerinde çalışmalar yaptığı ise biliniyor. Son olarak 10.5 inç iPad Pro modelinin WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılacağının açıklanmasıyla beraber Apple’ın bu alanda yeniden ses getirecek çalışmalar yaptığı da netlik kazandı. Şimdiden konuşulmaya başlayan yeni seri 10.5 inç iPad Pro modelinin kısa süre önce üretime girdiği, hatta 500 bin adet üretildiği bile belirtilmişti. Şimdi ise tüm bu iddialardan sonra 10.5 inç iPad Pro modelinin en net görselleri yayınlandı.

 10.5 inç iPad Pro Tasarımı Nasıl Olacak?

Akıllı telefon alanında yaptığı çalışmalarla öne çıkan isimlerden biri olan Benjamin Geskin tarafından yapılan yeni paylaşımlarla detaylanan tablet görsellerinde, tasarımla ilgili olarak birçok ayrıntı gözüküyor. Hem kalıp görselleri olduğu iddia edilen görsellerin paylaşılması hem de bu tasarıma en yakın olan 10.5 inç iPad Pro konsept görsellerinin paylaşılmasıyla beraber yeni tabletlerin nasıl gözükeceği de netlik kazanmış oldu.

 

Bu noktada görsellere bakacak olursak 10.5 inç iPad Pro tablet serisinin arka kısımda tek mini bir kamera kullanacağı, kameranın köşede konumlandırılacağı görülüyor. Ön kısımda ise çok daha iyi bir ekran gövde oranı ve dairesel Home tuşu dikkat çekiyor. Şimdiden ilgi odağı olan 10.5 inç iPad Pro tasarımlarıyla ilgili olarak doğrulamanın ise 5 Haziran’da WWDC 2017 etkinliğinde yapılması bekleniyor.