17.12.2016 15:56

2016’da Google’da En Çok Aranan Bilgi Ne Oldu?

Türkiye’de Google'da yapılan aramalar hakkında bilgi veren Google Trends sayfası, 2016'da en çok sorgulanan kelimenin ne olduğunu açıkladı. İşte o kelime!

Aramalar hakkında bilgi veren Google Trends adlı sayfa, Türkiye’de 2016 yılında en çok sorgulanan kelimenin EBA olduğunu açıkladı. Eğitim Bilişim Ağı’nın kısaltması olan EBA, 17 milyonu aşkın öğretmen ve öğrenciye haberler, görseller, video, ses kaydı, dergi, ders dokümanı ve kaynak kitaplar hakkında aktif bir şekilde hizmet veriyor.

EBA Nasıl Bir Sistem?

Fatih Projesi’nin içinde yer alan EBA, öğrenme ortamının okulların dışına çıkmasına imkan tanıyan bir sistem. Güvenli hizmetleri ile çok geniş bir kitleye hizmet veren EBA, mobil uygulamalar üzerinden de çalışıyor. 1 Aralık 2016 itibariyle akıllı telefonlarda çalışan içeriğin yenilenmesi ile birlikte yeni bir logo ile hizmete giren siteye erişim çok kolay bir şekilde sağlanabiliyor.

EBA Haber Kategorisi sosyal medyada paylaşım yapmaya uygun olarak hazırlanmış. Şimdilik Android tabanlı cihazlarda çalışan sistem, kısa zaman içinde iOS tabanlı cep telefonlarında da çalışacak. Uygulama içinde yer alan farklı kategorilere ulaşarak gerekli paylaşımlar da yapılabilecek. Eğitim sisteminin online ortama yayılmasına imkan tanıyan EBA, daha önceki yıllarda da Google trendleri arasına girmiş.