2016’ya Damga Vuran Teknoloji Haberleri

0

Teknolojiye yön veren ve aynı zamanda piyasaları yönlendiren dev şirketler için 2016 yılı oldukça hareketli bir yıl oldu. Peki 2016’da teknoloji dünyasında öne çıkan teknoloji haberleri neler oldu?

İşte 2016’nın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri


2016 yılı Samsung için pek de parlak geçmedi. Galaxy Note 7 bataryalarında yaşanan ısınma ve patlama sorunu dünya çapında bir krize dönüşse de yaşanan maddi kayıplar iyi bir şekilde yönetildi.


Apple’ın 2017’de piyasalara sürmesi beklenen iPhone 8’in bükülebilir ekran ile geleceği iddiası 2016’nın son haftalarında teknoloji gündemine oturdu. Ancak bu konuda henüz netleşen bir bilgi bulunmuyor.


Ekim ayında ABD’de yaşanan siber saldırı yıla damgasını vurdu. İçinde Twitter, Amazon ve Tumblr’ın da bulunduğu sitelere hizmet veren internet trafiği firması Dyn’e yönelik saldırılar yüzünden dijital hayatın %78’i sekteye uğrattı. Saldırı yüzünden oluşan zarar ise 7 milyar dolar olarak açıklandı.


ABD seçimlerinden sonra başkan olmayı garanti eden Donald Trump ilk hamlesini teknoloji devi Apple CEO’su Tim Cook’u arayarak başlattı. iPhone’nun Çin yerine ABD’de üretilmesini istediğini belirten Başkan, maliyetler ile ilgili her desteği vereceğine hazır olduğu kararlı bir dille belirtti.

YouTube Kanalı Açmak için İpuçları!

Şunlara da göz atmak ister misin? Yazarın diğer gönderileri