26.07.2016 06:47

2018’deki iPhone, Göz Tarama Özelliği İle Gelebilir!

iPhone ile hayatımıza yeni bir daha yenilik geliyor. Yapılan bir açıklamaya göre 2018 yılında çıkacak olan iPhone, göz tarama özelliğine sahip olabilir!

Çıkardığı iPhone telefonlar sayesinde yeniliklerin öncüsü olması ile bilinen Apple, birkaç yıl önce hayatımıza iPhone 5S ile parmak izi okuyucu özelliğini sokmuştu. Bu süper teknolojik özellikten sonra şimdide göz tarama özelliği telefonlara geliyor. Samsung’un göz tarama özelliği barındıran bir telefonla geleceği haberinden sonra iPhone kanadından da bu özellikle ilgili bir bilgi yayınlandı.

Apple’ın 2018’de Çıkaracağı iPhone, Göz Tarama Özelliği İle Gelebilir!

iphone-goz-tarama-ozelligi-apple2

DigiTimes sitesinde yayınlanan adsız bir kaynaktan gelen bilgiye göre Apple, göz tarama özelliği üzerinde 2014 yılından beri çalışmalar sürdürüyor. Yine yayınlanan bilgilere göre Apple, göz tarama özelliğini en erken 2018 yılına yetiştirebilecek gibi gözüküyor.

İşte bu gecikme yüzünden Apple, büyük olasılıkla tuş kilidi açmak için kullanılacak olan göz tarama olayının ilk öncüsü olma özelliğini Samsung’a kaptırabilir. Çünkü Samsung’un bu sene tanıtacak olduğu telefonu olan Galaxy Note 7’nin göz tarama özelliği ile geleceği düşünülüyor.

Bakalım göz tarama özelliğini telefonlara ilk getirme yarışının galibi hangi firma olacak? Apple mı? Samsung mu? Yoksa başka bir firma mı? Technolat üzerinden teknoloji haberlerini takip ederek bu sorunun cevabını ilerleyen dönemlerde alabilirsiniz.