10.09.2017 21:14

3 Farklı Modelle Gelecek iPhone 8 Serisi Ortaya Çıktı

iPhone 8 akıllı telefonlarının adı onaylandı. Yeni tanıtılacak olan iPhone modellerinin adları neler olacak? Apple açıklama yaptı mı? Bilinen tüm detaylar.

iPhone 8

Teknoloji dünyası birkaç gündür iOS 11 GM sürümünü konuşuyor. Apple’ın 12 Eylül tarihinde tanıtımını yapacağı final sürümü olarak lanse edilmesi nedeniyle bu kadar üstünde durulan bir seri olduğunu bildiğimiz iOS 11 GM, birçok bilginin detaylanmasını da sağlamış durumda. Şimdiye kadar ki en başarılı işletim sistemlerinden biri olarak değerlendirilen iOS 11’in final sürümüyle beraber elde ettiğimiz önemli bilgilerden birisi de yeni iPhone modelleri oldu. Bir süredir tartışmalara konu olan yeni iPhone isimleri konusunda önemli bilgiler neler? iPhone 8 modeli gelecek mi? Bakalım.

iPhone 8 Seri Olarak Geliyor

iOS 11 GM sürümünün içerisinde yer alan kodlara kadar, iPhone 7s serilerinin geleceğini ve özel modelin iPhone 8 olacağını düşünüyorduk. Fakat kodlardan sonra durum tamamen değişti. Bu bilgilere göre Apple, iPhone 7s serilerini pas geçecek. Marka doğrudan iPhone 8 akıllı telefonlarının tanıtımını gerçekleştirecek.

iPhone 8

Tanıtılacak modeller ise iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X akıllı telefonları olacak. Bir süredir kutu görsellerinde görülen iPhone X modeli, baştan beri konuştuğumuz özel seri olacak.

10.yıla özel iPhone serisi olacak olan iPhone X’in OLED ekran, yüz tanıma, kablosuz şarj gibi önemli değişiklikleri barındıran sürüm olduğunu da görmek mümkün olacak. Diğer serilerde ise sadece kablosuz şarj teknolojisinin bulunması, ekranların yine LCD olması ve yüz tanıma yerine parmak izi sensörlerinin kullanılması bekleniyor.