29.03.2016 17:05

9.7 inç Yeni iPad Pro İncelemesi

Apple yeni iPhone SE ile birlikte bir de 9.7 inç iPad Pro tabletini tanıttı. Bizde sizin için yeni iPad Pro özelliklerini ve öne çıkan farklıklarını inceledik.

Apple yeni iPhone SE ile birlikte bir de 9.7 inç ekran büyüklüğüne sahip iPad Pro tabletini tanıttı. Bizde sizin için yeni iPad Pro’yu, özelliklerini, ve öne çıkan farklıklarını inceledik. Siz de bu inceleme ile yeni iPad Pro’yu daha iyi görebilir ve değerlendirebilirsiniz.

Yeni iPad Pro’nun Özellikleri Nelerdir?

iPad Pro 9.7 İnç, bir önceki model ile aynı ismi taşıyor. Bir önce ki tablet ile arasında ki tek fark ekran boyutlarının farkıdır. Bir önceki tablet 12,9 inç iken yeni iPad Pro’lar 9.7 inç. Yani tıpkı Macbook Pro’lar gibi tabletler de ekran boyutları ile ayırt edilmeye başlanmış.

Aslında iPad Pro özellikleri açısından iyi bir bilgisayar olmaya da aday. Yanında ekran kalemi olarak verilen Apple Pencil ve Smart Keyboard ile bilgisayar olarak da kullanılabilecek nitelikte. Oldukça akıllı özellikler eklenen bu tablet gerçeğe en yakın renk dengesini otomatik olarak sağlıyor. Ayrıca 4 tarafında bulunan sensörler sayesinde ortamın ışık seviyesini otomatik olarak algılayarak ışık dengesini en uygun seviyeye getiriyor.

Apple iPad Pro 9.7 inç teknik özellikleri bakımından büyük ekranlı iPad Pro ile tamamen aynı sayılır. Tablet kamerası olarak iPhone SE ve iPhone 6S kamerası olan iSight kamera kullanılmış. Bu kamera 12 megapiksel ve yüksek çözünürlüklü panorpma teknolojisine sahip.

Nisan ayında satışa çıkacak olan 9.7 inç iPad Pro tablet 4 farklı renk seçeneği sunuyor. 32 GB, 128 GB ve 256 GB boyutlarda ki 3 farklı tableti sırası ile 599 Dolar, 749 Dolar ve 899 Dolar fiyatları ile alabilirsiniz.

Kategoriler: İnceleme