03.11.2016 04:04

AdBlock Programları Artık Twitch’i Aşamayacak!

Her sitenin korkulu rüyası olan AdBlock programlarına çözüm arayışları son sürat ile devam ediyor. İlk sonuçlar canlı yayın sitesi olan Twitch’den geldi!

Reklam engelleyici programları ( AdBlocker ) gelir düşüren en büyük engel olarak gördüğünü söyleyen Twitch ekibi bu sorunu ortadan kaldırmak adına yeni bir sistem geliştirdi. Twitch’in geliştirdiği yeni reklam modeli sayesinde artık yayınladığı reklamların Adblocker programlara çok zor yakalanacağı düşünülüyor. İşte Twitch’i Adblock’tan koruyacak olan yeni reklam modeli!

Twitch Videolarındaki Reklamlar Artık Engellenemeyecek!

twitch-yayinlari-bilgisayardan-nasil-izlenir

Twitch daha önceden Facebook’un yapmış olduğu gibi yeni geliştirmiş olduğu reklam modeli ile artık AdBlock programlarına yakalanmayacak. Biliyorsunuz ki Facebook kendi geliştirdiği reklam modeli ile AdBlock’a yakalanmayan reklamlar furyasında parmakla gösteriliyor. İşte bu reklam modelinden esinlenildiği düşünülen Twitch’in yeni reklam modeli de Facebook gibi reklam önleyici programlardan kaçabilecek. Reklamların engellenmesinin hem Twitch yayıncılarının hem de Twitch’in bütçesine büyük zararlar verdiğini söyleyen Twitch ekibi bu reklam modelini getirmekten başka çareleri kalmadığını da bildirdiler. Bakalım ilerleyen dönemlerde yayınladığı reklamlarla ayakta kalan YouTube’da reklam engelleyici programlar için bir savaş açacak mı?