27.06.2016 20:00

Ahtapotların DNA’sı Bu Dünyadan Değil!

Bilim dünyası şokta. Ahtapotların genomları ve DNA yapılarında farklılıklar bulunması ile Ahtapotlar bu dünyadan değil açıklamaları yapılmaya başlandı.

Bilim tarihinin gelişimi çok yönlü araştırmaların artması ile başladı. Yer yüzünde pek çok bilinmeyen gerçekler ortaya çıktı ve sırlar çözüldü. Şuanda bilim insanlarının en çok ilgi odağı uzay olmuş durumda. Yeni bulunan galaksiler, yıldızlar ve uzaylıların var olup olmadığı gerçeğinin yanı sıra suyun altında yaşayan daha keşfedilmemiş balık türleri incelemeleri de devam ediyor. Su altı canlılarının en ilgi çekici olanı şüphesiz ki ahtapotlardır. Sekiz kollu olmaları ve diğer su altı canlılarına göre ilginç bir beyin yapısına sahip olmaları bilim adamları tarafından araştırılmalarına neden oldu. Uzun süre yapılan araştırmalar sonucu bugün bilim tarihine önemli bir manşet atıldı.

Ahtapotlar Bu Dünyadan Olmayabilir!

Chicago Üniversitesi Dr. Clifton Ragsdale yaptığı açıklama ile ahtapotlar üzerinde ki araştırmaların uzun süreler boyunca devam ettiğini ve büyük yol katettiklerini ifade ederek su altı canlılarının en dikkat çekeni olan ahtapotların sekiz kollu olduklarını ve ilginç bir DNA yapısına sahip olduklarını vurguladı. İncelemeler sonucunda Ahtapotların inanılmaz bir beyin yapısına sahip olduğunu belirten Dr. Clifton Ragsdale bu canlıların problem çözme yeteneğine sahip olduklarını da ifade etti. Ahtapotların genomları da bir hayli ilginç karşılandı. Çünkü Ahtapotlar kendini genom içinde tekrar düzenleyebiliyor fakat bu yaptıkları düzenleme ile ne gibi sonuçlara vardıkları konusunda henüz bir yol kat edilemedi.