23.10.2018 19:49

AİLENİZLE YAPABİLECEĞİNİZ 8 MÜTHİŞ HAFTA SONU PLANI

Ailenize vakit ayırmak için hafta sonu yapabileceğiniz planlar, hem kafanızı dağıtacak hem de size güzel deneyimler kazandıracak. Eğer ucuz uçak bileti bulabildiyseniz uçakla yada araba veya otobüs ile seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

İş yoğunluğu, toplantılar, çocukların okulu derken ailecek bir şeyler yapmayalı uzun zaman olmuş olmalı. Bu hafta sonu ailecek bir yerlere kaçamak yapıp, keyifli saatler geçirmeye ne dersiniz? Sizin için 8 hafta sonu planı oluşturduk. Bu planları gerçekleştirerek ailenizle güzel bir hafta sonu geçirebilirisiniz.

1- Evden Uzak Bir Ev

Evden uzak bir evde 2 günlük vakit geçirmeniz size ve ailenize öyle iyi gelecek ki. Cuma günü akşam çıkıp pazar günü akşamına kadar olan 2 günlük tatilinizi verimli geçirebilmek için farklı şehirlere gidebilirsiniz. Ülkemiz bu konuda tam bir cennet bölgesi. Gerek tatil yerleri gerekse kültürel gezilecek yerleri ile birçok şehrimiz tatilinizi muhteşem kılacak. Bu bölgelerde bulunan evlerde kalabilir, uygun zamanlarınızda şehri gezebilirsiniz.

– Nevşehir- Kapadokya

– Denizli – Pamukkale

– Niğde

– Yalova- Termal

– Rize- Ayder Yaylası

– Karabük- Safranbolu

– Bursa- Tirilye

– Bursa- Cumalıkızık

– İstanbul- Polonezköy

– Bolu- Abant/ Gölcük

– İzmir- Efes Antik Kenti

– Bartın – Amasra

– Trabzon- Uzun göl

2- Kamp Vakti

Bir sabah deniz manzarasına uyanmak istemez miydiniz ? Hem çocuklarınızın düşünce yelpazesini genişletecek hem de farklı bir atmosferde güne başlayacaksınız. Deniz gören bir manzarada kamp yapmak, ateş yakmak, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak size ve ailenize iyi gelecek planlardan bir tanesi. Kamp yapacağınız uygun bölgelerden bir kaç tane sıralayacak olursak;

  Asos Clup Beyaz- Asos

– Cunda Adası Ada Camping- Ayvalık

– Akyaka Orman Kampı- Gökova

– Aktur Camping Alanı- Datça

– Akbük Doğa Camping Alanı- Gökova

3- Karavan

Ailenizle atlayıp bir karavana her durakta durmak, farklı anılar yaşamak kim istemez ki. Haydi o zaman ilk iş güzel bir karavan bulmak.

4- Yüzerek Güzel Vakit Geçirin

Yazın son demlerini yüzerek geçirmek oldukça rahatlatıcı olur. Çocuklar içinse bu fazla eğlenceli oluyor.

5- Farklı Yemekleri Kendi Yörelerinde Tadın

Ülkemizin her bölgesinin farklı lezzetleri bulunuyor. Bu lezzetleri her ne kadar evde yapmayı deneseniz de yemeklerin meşhur olduğu yerlerde yemek daha farklı olacaktır. Hem farklı şehirler görmek hem de  yöresel tatları tatmak istiyorsanız bu hafta sonu seyahat planınızı oluşturun.

Bu yazı uygun uçak biletinin adresi Biletmar.com tarafından hazırlanmıştır.

Kategoriler: Diğer
Etiketler: