25.10.2016 07:39

Akıllı Telefon Satışları Yükseliyor!

Çağımızın büyük ihtiyacı olan akıllı telefonların satışları geçen yılki gibi bu yılda artışta. İşte yapılan araştırmaya göre akıllı telefonların satış rakamları

Akıllı telefonlar hayatımıza yerini iyice perçinlemeye devam ediyor. İnsanlığın büyük ihtiyacı haline dönüşmüş olan akıllı telefon piyasası geçen yıl biraz daha dengeli hal almak üzereyken yapılan çalışmalar bu sene farklı bir durum olduğunu gösterdi. GFK isimli pazar araştırmaları yapan bir firmanın yaptığı çalışmaya göre; akıllı telefon satışları özellikle Çin’deki satışların etkisi ile 2015’e göre %6.6’lık bir seviyede artışa geçmiş. Peki 2016 yılında tam olarak kaç adet akıllı telefon satıldı dersiniz? İşte karşınızda bu sorunun cevabı!

Akıllı Telefon Satışları Yükselişe Geçti!

akilli-telefon-satis

Sene sonu yaklaştıkça birer birer yıllık araştırma sonuçları ortaya çıkmaya başlıyor. Akıllı telefon piyasası üzerinde yapılan bir çalışmaya göre 2016 yılında yaklaşık 1.4 milyar adet akıllı telefon satıldığı ortaya çıktı. En çok akıllı telefonun satıldığı ülke yine Çin olurken en dengeli pazarlar ise Batı Avrupa, Kuzey Amerika ve gelişmiş Asya ülkeleri (Japonya,Avustralya ve Güney Kore) oldu. Fakat uzmanlar bu değerlerin yapay olabileceğini ve hatta 2017 yılında akıllı telefon satışlarının düşüşe geçebileceğini düşünüyor.