24.08.2016 03:52

Akıllı Yüzükler Yolda!

Akıllı yüzükler hakkında daha önce birçok gelişme yaşanmıştı. Fakat yaşanan bu gelişmeye göre Visa, akıllı yüzüklerini tüm piyasaya sunmaya hazırlanıyor!

Teknolojinin son ürünleri olarak bilinen akıllı yüzük, yakın bir süre sonra yaygınlaşmaya başlayacak gibi görünüyor. Bankacılık firmalarının kullandığı operatör markası olan Visa, Rio Olimpiyatlarında yarışan atletlerin daha güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla akıllı yüzükler tasarlatmıştı. İşte Visa’nın tasarlattığı bu akıllı yüzükler hakkında yeni gelişmeler var!

Artık Akıllı Yüzük İle Ödeme Yapabileceğiz!

akilli-yuzuk-cikti

Apple Watch, Apple Pay, Google Wallet gibi hizmetlerden sonra kolay ödeme yöntemi olarak bu defa da hayatımıza, akıllı yüzükler girmeye hazırlanıyor. Kasadaki post cihazına akıllı yüzüğümüzü göstererek ödeme yapabileceğimiz cihazlar sayesinde satın alma işlemlerinin daha da hızlanacağı düşünülüyor. Bu yılın Aralık ayında ilk satışlarının başlayacağı bilinen akıllı yüzüklerin fiyatı ise bir yüzüğe göre bir hayli yüksek. 53 dolardan başlanacağı düşünülen fiyatlandırmanın, ülkemizde vergilerle birlikte 200-250 TL bandında olacağını düşünüyoruz. Bakalım akıllı yüzüklerin satışları, ülkemizde başladığında Apple Watch’a gösterilen ilgi gibi bir talep alacak mı? Yoksa halkımız, akıllı yüzüğümü çalarlar düşüncesi ile akıllı yüzüklerden uzak mı duracaklar? Biz ilk seçeneğin gerçekleşeceğini düşünüyoruz!