20.04.2021 21:32

Akustik Panel

Akustik yalıtım günümüzde birçok alanda kullanımı sağlanmaktadır. Akustik Ses Yalıtım Panelleri ticari, kurumsal, sosyal vb. alanlarda kullanılmak üzere akustik projelerinize göre tasarlanan ortam bölücü, tavan ve duvar kaplama malzemeleridir. Akustik kumaş ve keçe ile kaplama ya

Akustik yalıtım günümüzde birçok alanda kullanımı sağlanmaktadır. Akustik Ses Yalıtım Panelleri ticari, kurumsal, sosyal vb. alanlarda kullanılmak üzere akustik projelerinize göre tasarlanan ortam bölücü, tavan ve duvar kaplama malzemeleridir. Akustik kumaş ve keçe ile kaplama yapılır. İstediğiniz ölçülerde uygulayabileceğimiz bu paneller ile ortama istediğiniz şıklığı katabileceksiniz. Akustik Panel çeşitleri; akustik kumaş kaplı panel, akustik yüzer tavan paneli, akustik paravan, akustik masa seperatörü, akustik baffle panel ve akustik kumaş kaplı tavan panelleridir. Panel yüzeyi, darbe dayanımlı güçlendirilmiş akustik kumaş ile kaplanmış; kenarları güçlendirilmiş, yoğun trafikli, darbe riski olan mekanlar için uygun yoğun ses yutucu panel yapılacaktır. Akustik Panel çeşitleri dekoratif görünüme sahip olması nedeniyle piyasada muadil olarak bulabileceğiniz akustik emilim sağlamayan yalnızca dekoratif görünüm oluşturacak panelle bulunmaktadır. Bu nedenle Akustik Panel ihtiyaçlarınızda ürün araştırması yaparken fiyat kıyaslamasına bağlı olarak değil ürün içeriğine bağlı olarak karşılaştırma yapmanız önerilmektedir.

Genel olarak muadil olarak üretilen paneller içerisinde taş yünü cam yünü gibi malzemelerin kullanımı sağlanmakta, dış katmanında ise sıradan kumaşlar kullanılmaktadır. Akustik Panel akustik düzenleme sağlayabilmesi adına içerisinde akustik sünger dış katmanında ise akustik kumaş kullanımı sağlanması gerekmektedir. İç mekan akustiğinin iyileştirilmesinde kullanılan kumaş kaplı ses yutumu sağlayan ürünlerin yatay olarak bağlantı aparatları ile tavan yüzeylerinden sarkıtılması ile “ Baffle ” sistemi oluşturulmaktadır. Mevcut tavan yüzeylerine yapıştırma tekniğinden daha etkili bir akustik iyileştirme sağlanması ve tavan bölümlerinde mekanik tesisatın gizlenmesi için kullanılan dekoratif akustik uygulama sağlanmaktadır. Özellikle büyük ölçekli açık ofis ortamlarında uğultuyu minimize etmek için tercih edilmektedir. Akustik Panel çeşidi olan Baffle ürün serimiz güçlü ses emme performansıyla akustik ve estetik ihtiyacınıza cevaptır. Ortam gürültüsünü azaltmanın yanı sıra, mimari tasarım hedeflerinize yardımcı olması için tavanlarda yatay olarak asılabilir. Baffle, dengeli bir akustik kontrol ile temiz bir görünüm sunar. Çeşitli boyutlarda, şekillerde ve renklerde mevcuttur.

Dekoratif görünümlü Akustik Panel açık ofis ortamlarında, lobilerde, konferans salonlarında, resepsiyon salonlarında, müzelerde yankı ve yansımayı azaltmak için idealdir. Baffle ürünleri hafiftir ve kurulumu kolaydır. Hepsinde özel süspansiyon seti bulunur. Çeşitli yükseklik ve açılarda askıya alınarak benzersiz tavan tasarımı yaratabilirsiniz. Akustik, sesin oluşumu, duyulması ve dağılımıyla ilgilenen bir bilim dalıdır. Boş ve kapalı bir mekanda ses duvarlarda yankılanarak hareket etmektedir. Oluşan bu yankılanmadan dolayı ses net bir şekilde duyulmaz. Rahatsız edici gürültü ve yankılanmayı önlemek, herkesin mekandaki sesten eşit olarak faydalanmasını sağlamak ve içerdeki sesin dışarıdaki kişileri rahatsız etmesini önlemek için yapılan ses yalıtımı (izolasyon) şekline akustik yalıtım (izolasyon) denilir. Bu ve bunun gibi birçok akustik ürün hakkında bilgi almak için Turkish Acoustic mağazalarını ziyaret edebilir veya iletişme geçerek akustik mimarlardan ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kategoriler: Diğer