06.05.2016 22:30

Always On Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Aktif Edilir?

Always On özelliğine sahip amiral gemi modelleri satışa sunuldu. Peki Always On nedir, Always On ne işe yarar? Always On özelliği sağlayan uygulama nedir?

always-on-uygulamasi-ile-telefonunuz-kapaliyken-saat-gozuksun

Geçtiğimiz ay tanıtılan Samsung Galaxy S7 ve LG G5 modellerinden karşımıza çıkan Always On Display yani hep açık ekran özelliği dikkat çekmişti. Peki Always On nedir, Always On ne işe yarar?

Always On Display özelliği ekran kapalıyken saat çıksın istiyorum diyen kullanıcılar için tuşlar kilitliyken saati gösteren uygulama olarak nitelendirilebilir.

Always On ile Ekran Kapalıyken Saat Göstermek

Samsung ve LG, yeni amiral gemilerinde bu özelliğe yer vererek birçok akıllı telefon meraklısı kullanıcının dikkatini çektiler. Fakat ne yazık ki günümüzdeki birçok akıllı telefon henüz Always On desteklemiyor. Fakat dert etmenize gerek yok. Google Play Store üzerinde ekran kapalıyken saati gösteren uygulamalar yani Always On alternatifleri çoktan yerini aldı. Aslında bu uygulamalar temel olarak ekranınıza siyah bir zemin üzerine yerleştirilmiş saat ve takvim widgetları getiriyor ve tuşun kilitlenmesine izin vermiş. Ekran kapalı gibi gözüküyor olsa da aslında her zaman açık. Bu nedenle cihazınızın şarjının çabuk bitmesine neden olacak bu özelliği kullanıp kullanmama konusunda bir karar varmanız gerekiyor.

Eğer telefonunuzun ekran kapalıyken veya tuşlar kilitliyken saat göstermek istiyorsanız Always On Display From S7 G5 uygulamasını Android cihazınız için indirebilirsiniz.