10.07.2016 16:32

Amazon Hacklendi!

Global olarak satış yapan ve en popüler e-ticaret siteleri arasında bulunan Amazon, 0x2Taylor grubu tarafından hacklenerek 80 bin kişinin bilgileri sızdırıldı.

İnternetin güvenli olmaya başlaması ile e-ticaret sitelerine verilen değer arttı. Her geçen sene Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkede internetten yapılan alışverişler daha da artar oldu. İlerleyen yıllarda bu rakamın daha da artıp artık reelden alışverişin neredeyse kalmayacağı tahmin ediliyor. Popüler e-ticaret siteleri her ülke için farklıyken global olarak düşünüldüğünde en iyi e-ticaret sitesi Amazon olarak bilinmektedir. Diğer sitelerin aksine güvenlik konusuna çok önem veren ve müşteri hizmetleri alanını her zaman geliştirmeye devam eden Amazon bir grup tarafından hacklendi.

Amazon’un Hacklenmesi ile Bilgiler Çalındı

0x2Taylor kullanıcı isimler Hacker Grubu twitter hesabından yaptıkları duyuru ile Amazon‘u hacklediklerini ve yaklaşık 80 bin kişinin bilgilerinin ele geçtiğini duyurdu. Konu hakkında yapılan açıklama da 0x2Taylor Hacker Grubu Amazon‘da buldukları açığın kapatılması için yetkililere mesaj gönderdiklerini fakat kimsenini kendilerini ciddiye alarak dönüş yapmadıklarını ve kendilerinin de açığın gerçek olduğunu göstermek için böyle bir yola başvurduklarını belirtti. Amazon‘un yöneticilerinden resmi bir açıklama yapılmazken bilgileri çalınan 80 bin kişinin telefon numarası, adresi, e-posta adresi ve bilgisayarının IP adresi gibi bilgilerin çalındığı düşünülüyor.

Etiketler: amazon Hack hacker