14.12.2016 23:10

Amazon Türkiye’deki Online TV Özelinde Netflix’e Rakip Oldu!

Küresel anlamda ki en güçlü internet oyuncularından Amazon, 1 milyar dolarlık orta doğu yatırımı ile Netflix’e rakip oldu. İşte Online TV, Amazon ve Netflix!

Küresel alamdaki internet platformları arasında ki en güçlü oyuncularından olan ve e-ticarette zirve noktalara tırmanan Amazon orta doğu ve Türkiye’ye yaptığı 1 milyar dolarlık yatırım ile online TV özelinde Türkiye oyuncusu Netflix’e rakip olmaya hazırlanıyor. Türkiye’de bir hafta boyunca ücretsiz deneme sürümü ile karşımıza çıkan ve online TV servislerinden yararlananların kısa sürede alışacağı Amazon Prime Video, bir haftalık deneme sürecinden sonra ise Türkiye müşterilerinden aylık olarak 2.99 Euro hizmet bedeli ödenmesi istiyor.

AMAZON PRIME VIDEO ONLINE TV SERVİSLERİNE YENİ BİR SOLUK KATACAK

Amazon Prime Video online TV servislerine yeni bir soluk kazandırmaya çalışırken, müşterilerinin istediği TV programları ve dizilerini janralarına göre aramasını ve sıralamasını sağlıyor. Aynı zamanda birçok dizi projesinin ve videoların Türkçe alt yazı desteği de yine kullanıcılara sunuluyor. Amazon Prime Video, kullanıcılarına mobil desteği de verirken, an itibariyle Android ve Apple Store marketlerde uygulamasını yayınlandı. Son olarak Amazon Prime Video, LG, Samsung, Sony gibi yeni nesil akıllı televizyonla içinde kullanılabilir uygulamalar entegre etmiş. Netflix’e rakip olan Amazon, Türkiye pazarında ne kadar etkin olabilecek? Bekleyip hep birlikte göreceğiz.