20.09.2016 23:32

Amerikan Başkanlık Seçimleri Facebook’tan Canlı Yayınlanacak!

Facebook canlı yayını git gide yaygınlaşmaya devam ediyor. Şimdide başkanlık seçimlerinin Facebook üzerinden canlı yayınlanacağı duyuruldu!

ABC TV kanalı Amerika’nın yeni başkanının belli olacağı başkanlık seçimlerini canlı olarak Facebok üzerinden yayınlayacağını duyurdu. Bu sayede canlı yayın konusunda YouTube ile büyük rekabet halinde olan Facebook, yaptığı anlaşma ile güzel bir avantaj sağlamış oldu. Acaba 3 başkan adayının kıyasıya yarışacağı başkanlık seçimleri Facebook üzerinden yayınlanırken YouTube bu atak karşısında sessiz mi kalacak? İşte tüm detaylar!

Başkanlık Seçimleri Canlı Yayınla Facebook’ta!

Hillary Clinton ile Donald Trumps arasında kıyasıya devam eden Amerika’nın yeni başkanı olma yarışı ABC kanalının Facebook üzerinden yapacağı canlı yayın ile sonlanacak. Ayrıca bu canlı yayın meselesi Facebook’un politika alanında karıştığı ilk konu değil. Daha önce başkan adaylarının avukatlarının tartışmasını canlı yayınlayan Facebook bu yayında 670 bin kişiyi canlı yayına bağlamayı başarmıştı. Bu defa daha da büyük bir kitleyi Facebook’a çekmeyi planlayan projeye YouTube’dan da sert bir karşılık geleceğini düşünüyoruz! Technolat ekibi olarak ilerleyen zamanlarda da, Facebook ve YouTube’un rekabeti hakkındaki tüm gelişmeleri size bildirmeye devam edeceğiz!