21.08.2016 17:24

Android 7.0 Nougat ile Gelecek Yenilikler

Android 7.0 Nougat sürümü ile birlikte gelecek yenilikler birçok Android kullanıcısı tarafından merak ediliyor. İşte Android 7.0 Nougat'ın o büyük yenilikleri!

android nougat yenilikler

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android’in en yeni sürümü Android 7.0 Nougat, 22 Ağustos tarihinde çıkış yapacak. Peki Nougat ile ne gibi yeniliklere sahip olacağız?

Android 7.0 Nougat’ın Merak Edilen Yenilikleri

Çoklu pencere

Daha önce Samsung cihazlarda sıkça gördüğümüz bu özellik Android‘e temelden giriş yapıyor. Bu sayede en güncel Android sürümü ile çıkan tüm cihazlarda çoklu pencere olacak.

Bildirim merkezi yenilendi

Yenilenen bildirim merkezi artık daha işlevsel ve telefonunuzun kullanımını kolaylaştıran pratik bir merkez haline geldi. Öyle ki size mesaj atan birine bildirim üzerinden geri mesaj atabileceksiniz. Anlayacağınız üzere bildirim merkezi o standart halini geride bırakmaya hazırlanıyor.

android 7 nougat yenilikler

Yenilenen ayarlar menüsü

Android 7.0 Nougat ile gelen bir diğer yenilik de yenilenen ayarlar menüsü. Artık ayarlar menüsü çok daha sade ve çok daha detaylı ayarlar içeriyor. Ayarların detaylı olması sizin telefonunuzu istediğinize göre kişiselleştirmenize daha fazla olanak sağlıyor. Bu sayede cihazınızda sevmediğiniz veya değiştirmek istediğiniz bir şeyi kişiselleştirebiliyorsunuz.

Gece modu

Android 7.0 Nougat ile birlikte artık kendi içinde bir gece modu barındırıyor. Bu mod ile geceleri telefon karanlık temaya geçiş yaparak gözlerinizin yorulmasını engelliyor.

Android 7.0 Nougat ile gelecek başlıca yenilikler bunlar. Daha fazla detayı 22 Ağustosta çıkış yapması ile birlikte hep beraber öğreneceğiz.