01.07.2017 20:00

Android 7.1.2 Sürümünle Gelecek Xiaomi Riva Ortaya Çıktı

Xiaomi Riva akıllı telefonları ortaya çıktı. Xiaomi Riva serisi için belli olan ilk detaylar neler? Xiaomi Riva nasıl bir akıllı telefon modeli olacak?

Xiaomi, çerçevesiz akıllı telefon modelleriyle ünlenen markalardan biri olmayı başardı. İlk dönemlerde sadece tasarımlarıyla öne çıkan basit seriler piyasaya sürse de şimdilerde markanın hem tasarımlarıyla öne çıkan hem de teknik donanımlarıyla başarı elde eden modelleri yayınlanmaya başladı. Böylelikle kendisine kalıcı yer edinen markanın, Xiaomi Riva adı verilen yeni bir telefonu daha ortaya çıktı. GeekBench testinde ortaya çıkan telefonların özelliklerine bakalım.

Xiaomi Riva Detayları Neler?

Son versiyon Android Nougat 7.1.2 sürümüyle geleceği ortaya çıkan Xiaomi Riva, teknik özellikler kısmında ise orta sınıfa hitap edecek gibi gözüküyor. 8 çekirdekli 1.40 GHz hızında çalışan Qualcomm işlemcilerine sahip olacağı görünen modelin, bellek performansı kısmında ise 3 GB seçeneği sunacağı belirtiliyor.

Xiaomi Riva

Henüz çıkış tarihi ve diğer sistem özellikleri hakkında bilgiler bulunmayan Xiaomi Riva, muhtemelen Android Nougat sürümüyle öne çıkacak. Xiaomi Riva için fiyat ve özellik detaylarının belli olacağı tanıtımın ise yıl sonuna doğru yapılacağı tahmin ediliyor. Xiaomi Riva için elde ettiğimiz bilgiler şimdilik bu kadar ile sınırlı.