26.04.2016 08:40

Android Cihazlarda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Android'de silinen dosyalar nasıl geri getirilir? Android'de silinen dosyaları getirmek için birçok yol vardır. Android silinen dosyaları geri getirme yöntemi!

android-cihazlarda-silinen-dosyalari-geri-getirme

Akıllı cep telefonları ve tabletler hayatımıza girene kadar kişisel bilgisayarımızda başımıza dert olan silinen dosyaları geri getirme belası gün geçtikçe akıllanan mobil cihazlar sayesinde cebimize de girmeyi başardı. Windows işletim sisteminde olduğu gibi Android‘de de silinen dosyaları geri getirme işlemi tam bir baş belası. Android cihazlarda silinen dosyaları geri getirmek için kolay bir yol yok ama imkansız da değil!

Android Silinen Dosyaları Geri Getirme

Android işletim sistemi her geçen gün kendini yenileyen bir mobil işletim sistemi durumunda. Bu nedenle bugün Android‘de bulduğunuz bir güvenlik açığından faydalanmak istediğinizde yarın yayınlanacak olan bir güncelleme ekmeğinizi elinizden alabilir. Kısacası Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarınız aracılığı ile Android cihazınızın hafızasına erişmek istediğinizde bugün size anlatacağımız yöntemler siz bu yazıyı okuduğunuzda hâlâ geçerliliğini koruyamayabiliyor. Bu nedenle Android’de silinen dosyaları geri getirme konusunda size en uzun süreli çözümü root gerektiren ve Android cihazınız üzerinde çalışan uygulamalar vaat edebiliyor.

Bu yazımızda Android akıllı cep telefonu veya tabletinizdeki silinen dosyaları geri getirme konusunda size tanıtacağımız uygulama Windows ortamında uzun yıllar hizmet etmiş olan, ardından Android cihazlar için mobil uygulaması yayınlanan DiskDigger uygulaması olacak.

DiskDigger uygulaması Defiant Technologies tarafından Android için geliştirilen silinen dosyaları geri getirme konusunda hizmet veren bir uygulamadır. Google Play Store üzerinde DiskDigger uygulamasının iki farklı sürümü bulunmaktadır. Bunlardan birini ücretsiz, diğerini de ücretli olanı oluşturuyor. DiskDigger Pro ismindeki ücretli sürüm 7,95 TL fiyatı ile Google Play Store üzerinde satın alınabiliyor. Ücretsiz sürüme göre birçok avantajı bulunan DiskDigger Pro sayesinde cihazınızdan silmiş olduğunuz Jpg, Png, Mp4 / M4a / 3gp / Mov, Gif, Mp3, Amr, Wav, Tif, Cr2, Sr2, Nef, Dcr, Pef, Dng, Orf, Doc / Docx, Xls / Xlsx, Ppt / Pptx, Pdf, Xps, Odt / Ods / Odp / Odg, Zip, Apk, Epub, Snb, Vcf, Rar uzantılı dosyaları kurtarabilirsiniz.

android-cihazlarda-silinen-dosyalari-geri-getirme

DiskDigger Pro uygulamasının en güzel özelliklerinden biri kurtarılan dosyaları Google Drive, Dropbox hesaplarınıza kaydedebiliyor veya e-posta aracılığı ile kendinize gönderebiliyor olmanız. DiskDigger Pro bununla kalmıyor ve uygulama içinde dosyaları kendi internet sitenizin sunucusuna yükleyebilmeniz için FTP bağlantısı kurmanıza imkan sağlıyor.

DiskDigger uygulaması ile Android’de silinen dosyaları geri getirmek için cihazınızın root edilmiş olması gerekiyor. Eğer cihazınızında root erişimi yoksa silinen dosyaların çok az bir kısmına erişebileceksiniz. Bu uygulamanın koyduğu bir sınır değil. DiskDigger uygulamasının Android sisteminizin derinliklerinde tarama yapabilmesi için root erişimine ihtiyacı var. Root erişimi olmadığı zaman önbelleğe alınan ve dosya yöneticisi ile dahi kolaylıkla ulaşabileceğiniz yerlerde fotoğrafları arayacaktır.

DiskDigger uygulamasını indirmek için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz. Uygulamanın kullanımı oldukça basittir. Hem root’lu hem de root’suz olarak kullanabilirsiniz.

diskdigger-android-cihazlarda-silinen-dosyalari-geri-getirme

Kategoriler: Rehber