30.03.2016 14:18

Android Cihazları Programsız Hızlandırma Yöntemleri

Android işletim sistemi çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Peki Android cihazlar programsız nasıl hızlandırılır? İşte Android hızlandırma yöntemleri!

Android işletim sistemi, çok geniş kesimler tarafından kullanılan, en yaygın akıllı telefon işletim sistemi olduğu için Android geliştirmeleri de oldukça önemli. Android işletim sistemini kullanan kullanıcıların en büyük sıkıntılarından bir tanesi cihazların yavaşlıklarıdır.

Program Kullanmadan Android Akıllı Telefonu Hızlandırma

Eğer Android 4.2 işletim sistemi ya da daha üzeri sürümleri kullanıyorsanız, hiçbir program kullanmadan akıllı telefonunuzu rahatlatacak birkaç yöntem var. Android hızlandırma işlemi için herhangi bir Android hızlandırma programı kullanmanıza gerek kalmadan, sadece ön belleği temizleyerek bile ön bellekte gigabyte boyutunda yer açabilirsiniz. Akıllı telefonunuz sizin bakmış olduğunuz fotoğraf, video ve diğer medya unsurlarını belirli nedenler ile hafızasında bir yerde saklar. Eğer Wi-fi ya da mobil veri bağlantınız yokken bile bazı fotoğrafları, sayfaları vs. görüyorsanız bunun nedeni ön bellektir.

Android telefon hızlandırma işlemi için telefonunuzun menü kısmı içerisinde ki “Ayarlar” menüsüne girmeniz gerekiyor. Burada telefonun marka ve modeline göre “Depolama” “daha fazla” gibi hafıza ile ilgili bir bölüm giriyor. Buraya girmiş olduğunuzda telefonun hafızasının ne kadarını, hangi işlem için kullanıldığını göreceksiniz. Eğer daha önce hiç temizlemediyseniz 1-2 GB kadar olabilir. Bunun üzerine tıklamış olduğunuzda “hepsi temizlenecek, onaylıyor musunuz?” gibi bir soru soracaktır. Onayladığınızda ön bellek temizlenir ve akıllı telefon hızlandırma işlemi yapılmış olur. Bunu ayda 1-2 defa yapmanız telefonunuzun performansı için faydalı olacaktır.

Kategoriler: Rehber