03.11.2016 13:44

Android için Arama Kaydedici Uygulama

Konuşma kaydedici uygulamalar günümüzde sıkça kullanıyorlar. Telefon aramalarını kaydetmek için ihtiyacınız olan arama kaydedici uygulama ise yazımızda!

Android her geçen gün akıllanan ve kullanıcılarına birçok yenlikçi imkanlar sunan bir işletim sistemi olmasına karşın ne yazık ki dahili bir arama kaydetme imkanını beraberinde getirmiyor. Hal böyle olunca telefon konuşmalarını kaydetmek isteyen kullanıcılar arama kaydedici uygulama arayışına çıkıyorlar.

Google Play Store üzerinde konuşma kaydedici adıyla hizmet verdiğini iddia eden birçok uygulama var. Fakat birçoğu ya çalışmıyor ya da arama kaydetme özelliği için sisteminizin gerekli özelliklere sahip olmadığını iddia ediyor. Bu yazımızda sizlere tanıtacağımız uygulama sayesinde telefon görüşmelerini kaydetme konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız.

Telefon Konuşmalarını Kaydetmek Neden Gereklidir?

telefon-konusmalarini-kaydetmek-neden-gereklidir

Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşması ile telefon dolandırıcılığı mükemmel seviyelere ulaşmış durumda. Özellikle akıllı telefon kullanıcıları başta olmak üzere her telefon kullanıcısının mobil dolandırıcılara karşı dikkatli olması ve telefonları arama kaydetme imkanı sunuyorsa mutlaka bu kişilerle olan konuşmalarını kayıt etmesi gerekmektedir. Eğer telefonunuz arama kaydetme imkanı sunmuyorsa merak etmeyin. Android işletim sistemi ile çalışan bir akıllı telefonunuz var ise telefon konuşmalarını kaydetmek oldukça kolay.

Telefon görüşmelerini kaydetmeye başlamadan önce Android ile çalışan ve en son güncellemeleri yüklenmiş bir akıllı telefona sahip olduğumuzdan emin olmamız gerekiyor. Bu yazımızda size tanıtacağımız mobil uygulama sadece Android işletim sisteminde çalışıyor ve Google Play Store üzerinden indiriliyor. Uygulama adıyla internette arama yaparak APK dosyasını da bulup indirebilirsiniz. Bu sayede Google Play Store’dan arama kaydedici uygulamasını indirmek için Google hesabı açmanız gerekmez. Fakat APK dosyasını indirirken dikkatli olmanız gerekmekte. Eğer yanlış bir APK dosyasını indirirseniz sisteminize virüs bulaştırma riskiniz var. Bu gibi durumların öncesinde önlem almak aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.
Android için En İyi Antivirüs ve Güvenlik Uygulamaları
Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabileceğiniz adresteki uygulamalardan istediğinizi indirerek arama kaydedici adıyla virüs olarak etkinlik gösteren uygulamaların cihazınıza vereceği zararlardan korunabilirsiniz.

Android’de Telefon Konuşmaları Nasıl Kaydedilir?

androidde-telefon-konusmalari-nasil-kaydedilir

Telefon konuşmalarını kaydetmek için cihazınızın bu özelliği sunuyor olması gerekmiyor. Günümüzde bazı Android cihaz üreticileri kendi arayüzlerine bu özelliği dahil ederken bazı üreticilerin ise umrunda olmuyor. Telefonunuz varsayılan olarak arama kaydetme özelliği sunmadığı durumlarda yapmanız gereken şey çok basit. Aşağıda size verdiğimiz uygulamayı indirerek telefon konuşmalarını kaydetmeye hemen başlayabilirsiniz.

Arama Kaydetme Uygulaması

arama kaydetme uygulamasi

Android’in uygulama marketi olan Google Play Store üzerinde birçok arama kaydetme uygulaması var. Bizim bu yazımızda sizlere bahsedeceğimiz uygulama işlevsel olarak en iyi kullanıcı deneyimini sunan uygulama olacak. Diğer arama kaydetme uygulamalarına kıyasla çok daha geniş kapsamlı özelliklere sahip olan bu uygulama sayesinde uygulamayı indirir indirmez telefon görüşmelerinin kayıt altına alınmaya başlayacak ve ek bir ayar yapmanıza gerek kalmadan telefon görüşmelerini kaydetme imkanına sahip olacaksınız. İsterseniz uygulama ayarlarından ne gibi durumlarda görüşmelerin kaydedileceğini ayarlayabilirsiniz.

Gelelim bu yazımızda tanıtacağımız arama kaydedici uygulamaya. Appliqato tarafından geliştirien bir arama kaydetme uygulaması olan Arama Kaydedici sayesinde telefon görüşmelerini otomatik olarak kayıt edebilirsiniz.

Arama Kaydedici Uygulama Nasıl Kullanılır?

Bu uygulamayı indirdikten sonra telefon aramalarını kaydetmek için yapmanız gereken başka hiçbir şey yok. Yaptığınız aramalar ve size gelen aramalar otomatik olarak kayıt edilmeye başlanılacak. Telefon konuşmaları kayıt edilirken telefonunuzun bildirim kısmında kırmızı bir nokta göreceksiniz. Bu kırmızı nokta telefon konuşmanızın kayıt altına alındığı anlamına gelir. Telefon konuşmanız bittikten sonra arama kaydedici uygulaması size bir bildirim gönderir. Bu bildirime tıklayarak kaydedilen telefon görüşmesini tekrar dinleyebilir, paylaşabilir ve arama notları ekleyebilirsiniz.

“Arama Kaydedici” uygulaması ile Android işletim sistemli cihazlarda telefon konuşmalarını kaydetmek işte bu kadar kolay. Siz de aşağıdaki bağlantıya tıklayarak arama kaydetme uygulamasını indirebilir ve cihazınıza kurabilirsiniz.

Arama Kaydedici Uygulama indirmek için aşağıdaki görsele tıklayın.
arama-kaydedici-indir

Kategoriler: Rehber