01.05.2016 21:13

Android Kayıtlı WiFi Şifresini Öğrenme

Android telefonlarda ve tabletlerde WiFi şifresini öğrenmek çok kolay! Root izniniz varsa Android cihazınızda kayıtlı WiFi şifresini öğrenebilirsiniz!

android-kayitli-wifi-sifresini-ogrenme

Her geçen gün aldığı güvenlik güncelleştirmeleri ile yeteneklerini arttırdığı gibi kullanıcıların deneyimini de kısıtlayan bir mobil işletim sistemi olan Android, kayıtlı WiFi şifresini öğrenme konusunda bizi kapı duvar ile karşılıyor.

Eğer evinizdeki internet ağının şifresini unuttuysanız şifrenizi öğrenmek için Android telefonunuzu tercih etmek yanlış bir tercih olacaktır. Birtakım güvenlik gerekçeleri nedeniyle Android cihazlarda kayıtlı ağların şifrelerini masaüstü bilgisayarlarda olduğu için bir kaç tık ile kolaylıkla bulamıyoruz. Android telefonunuzda veya tabletinizde kayıtlı WiFi şifresini öğrenmek için root erişiminizin olması lazım. Aksi takdirde kayıtlı bir ağın şifresini öğrenmek için yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

Android WiFi Şifresini Öğrenmek

Android telefonlarda WiFi şifresini öğrenmek için öncelikli olarak cihazınıza root atmış olmanız gerekmektedir. Eğer cihazınıza root atılmamışsa aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Android cihazları tek tık ile nasıl root edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer cihazınızda root erişim izni varsa sıradaki adım cihazınıza root dizinine erişebileceğiniz bir dosya yöneticisi indirmek olacaktır. Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz Root Browser uygulaması root dizinindeki dosyalara erişmenizi sağlayacaktır.

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra sırasıyla data > misf > wifi yolunu takip edin ve wpa_supplicant.conf dosyasını RB Text Editor ile açın.

Bu dosyada telefonunuzda veya tabletinizde kayıtlı WiFi ağlarının şifresi yer almaktadır. Android cihazlarda WiFi şifresini öğrenmek root işlemini aştıktan sonra bu kadar basit. Eğer cihazınıza daha önce root atılmamışsa ve root atmak istiyorsanız root atmadan önce bazı üreticilerin root atılmış cihazlara güncelleme desteği sunmadığını hatırlatalım.

Kategoriler: Rehber