25.03.2016 00:06

Android Kişiselleştirme İpuçları Neler?

Android cihazları kişiselleştirmek çok kolay. Peki Android ile ilgili Android ipuçları neler? İşte Android cihazları kişiselleştirmek için ipuçları!

Android cihazların şüphesiz en sevilen özelliklerinden birisi de kişiselleştirilebiliyor olması. Android telefonumuzu hem keyfimize göre düzenleyip hem de daha kullanışlı hale getirecek olan Android kişiselleştirme ipuçlarını hemen açıklamaya geçelim.

İşte Android için Kişiselleştirme İpuçları!

Google Play Store’dan Launcher Uygulaması Kurun

Google Play Store’da bulunan widget, Launcher, tema ve fonlar sayesinde telefonunuzun tasarımını değiştirerek bambaşka bir görünüm kazandırabilir, Android telefonunuzu kişiselleştirebilirsiniz.

Simge Boyutu ve Geçiş Animasyonu

Launcher uygulamaları sayesinde simge boyutlarını istenilen büyüklüğe göre ayarlanabilir, yazı büyüklüğünü değiştirebilir ve bir sürü farklı geçiş efektlerini deneyebilirsiniz.

Hareket Ayarlaması Yapın

Hareket ayarlaması yaparak tek hareketle istediğiniz uygulamayı açabilirsiniz. Kullandığınız Android Launcher uygulamasının hareketler bölümünden hareketlerin seçtiğiniz uygulamayı açmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle çok sık kullanılan uygulamalar için çok kullanışlıdır. Basit bir örnekle çift tıklamaya çok kullanılan bir uygulamayı alarak kısa yoldan uygulamayı açabilirsiniz. Aşağı kaydırma, yukarı kaydırma, iki parmak aşağı ve iki parmak yukarı kaydırma gibi çeşitli hareket ayarlamaları da diğer hareket seçenekleri arasında yer alıyor.

Uygulama Simgesi Gizleme ve Uygulamaları Klasör Yapma

Launcher uygulamaları sayesinde kullanılmayan uygulamaların simgelerini gizleyerek aranılan uygulamayı sayfalarca uygulama arasından bulmak zorunda kalmadan kolayca bulabilirsiniz.Özellikle Nexus cihazlar gibi simge gizleme ve klasör yapma özelliği olmayan arayüzlü telefonlarda çok fazla aranılan bir özelliktir.

Widget Ekleyin

Widgetlar sayesinde kısa yoldan istediğiniz uygulamanın bilgisine ulaşabilirsiniz.Widgetlar ile ekranınızda; hava durumu, saat, pil durumu, tarih, kalan dakika-internet  gibi istediğiniz bütün bilgilerin gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Duvar Kağıdı

Launcher uygulamları içerisinde ya da Google Play Store’daki duvar kağıdı uygulamalarından dilediğiniz duvar kağıdını bulup indirebilirsiniz.

Kategoriler: Rehber