26.03.2016 19:29

Android Marshmallow Sürümünün Az Bilinen 5 Özelliği

Mobil işletim sistemi Android, yeni sürümü Android Marshmallow ile daha iyi bir kullanım imkanı sunacak. Peki az bilinen Android Marshmallow özellikleri neler?

Akıllı telefonların en fazla kullanılan işletim sistemi olan Android, yeni sürümü Android Marshmallow ile artık kullanıcılarının hayatını biraz daha kolaylaştıracak. Siz de Android Marshmallow ile birlikte gelen özellikleri öğrenerek akıllı telefonunuzu çok daha verimli kullanabilirsiniz.

İşte Android Marshmallow’un Pek Bilinmeyen Özellikleri

1- Android’in yeni sürümü Android Marshmallow ile artık mevcut pilinizin tam olarak sizi ne zamana kadar idare edebileceğini görebilirsiniz. Hatta sadece görmek ile kalmaz pil tasarrufu özelliğini kullanarak pil ömrünüzü %30’a kadar uzatabilirsiniz.

2- Ayrıca Android Marshmallow ile uygulamaların sizin kişisel bilgi ve belgelerinize ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Ayarlar menüsü ile hangi uygulamanın hangi bilgilere ve dosyalara ulaşabileceğini görebilir ve kısıtlayabilirsiniz. Bu da kişisel bilgi ve dosyaların korunmasını sağlar.

3- Android 6.0’da Now on Tap özelliği de yenilendi. Şimdi bu işletim sistemi ile telefon ile konuşurken ve ya video izleme, şarkı dinleme gibi durumlarda herhangi bir kesintiye uğramadan bu özelliği kullanabilir e merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz. Tabi bunun için uygulamayı indirdikten sonra dil ayarlarını güncelleyerek Türkçe’yi eklemelisiniz.

4- Android Marshmallow özellikleri arasında, işinize çok yarayacak başka bir şey daha bulunuyor. Eğer telefonunuzu nerede bıraktığınızı hatırlamıyorsanız bilgisayar ya da tabletten Google’a “Benim Telefon Bul” yazdığınızda telefonunuzun konumu tespit edilir ve harita üzerinde gösterilir.

5- Android işletim sisteminin yeni sürümünde çok ilginç bir diğer özellik de telefonun güvenli olarak belirlenen yerlerde ekran kilidi yapmaması ve diğer yerlerde yapması. Daha önce konum olarak “güvenli” diye işaretlediğiniz yerlerde telefonunuz ekran kilidi sormayacaktır.

Kategoriler: Liste