Android Nutella Geliyor!

Google, Android 6.0 Marshmallow'dan sonra Android 7.0'ı çıkarmaya hazırlanıyor. Android'in yeni sürümünün isminin ise Android 7.0 Nutella olması bekleniyor.

Google’nın sahip olduğu mobil işletim sistemi olan Android, geçtiğimiz aylarda Android 6.0 Marshmallow ile piyasada boy gösterdi ve bir çok yüksek özellikli modellerde bu güncellemeyi almaya başladı. Bir sonraki Android sürümü hakkında ise bir çok haber çıkmaya başladı bile. Google yaptığı mobil işletim sistemi Android‘de, alfabetik sıralama ile isimlendirmeye gidiyor ve sıradaki harf ise N harfi olacak. N harfinin karşılığı olarak birçok isim söylense bile en çok gelmesi beklenilen isim karşılığı Nutella oldu. Yani Android‘in bir sonraki sürümüne gelecek isim Android Nutella olabilir . Android Nutella sadece bir görüş ancak diğer önerilen isimlerin telaffuzu zor ve karışık.

Android Nougat Ortaya Çıktı!

Android 6.0 Marshmallow, geçtiğimiz günlerde tüm güncellemeleri ile dağıtılmaya başlandı ancak teknoloji meraklısı insanlar ve teknoloji şirketleri yeni gelecek Android 7.0 işletim sistemi hakkında bilgi aramaya başladı şimdiden başladı bile. Fakat Google, Android 7.0 sistemi ile ilgili bilgiler vermeye başlayana kadar karşımıza neler çıkabileceğini söyleyebilmek biraz güç . Android N ile farklı bir kullanıcı deneyimi, farklı uygulamalar görmeyi beklediğimizi de söyleyelim.

Android N ile Gelmesi Beklenilen Özellikler!

Hazır Android N ile ilgili bu kadar bilgi verdik. Android N‘ye hangi özellikler ile gelebileceğinden bahsedelim. LED Işığı Değiştirme, Kendi Temanı Kendin Yap, Farklı Duvar Kağıtları, Çoklu Pencere ve daha birçok özelliğin Android N ile gelebilme ihtimali var. 

Tabii gelmesi beklenilen özellikler bunlarla sınırlı değil, bu özelliklerin de kullanıcıların çok fazla ilgisini çekemeyeceğini söyleyebiliriz. Yeni çıkacak Android N sürümünde kullanıcı dostu daha yenilikçi özellikler gelecektir. Bu özelliklerle ilgili bilgiler geldiğinde sizlere aktaracağız. Takipte kalın!

  • Bora B.

    ya bu android çok güzel çok beğeniyorumda neden hep tatlı isimi oluyor bunlar 🙂 araştırdım hiç bulamadım ya…

  • mertcan

    Android harika çok beğeniyorum. Bu isimde çok yakışır bence..

  • Furkan Çelebi

    Androidi hiç sevemedim ben. Her zaman IOS’cu olmuşumdur fakat andorid’te çok başarılı bir yazılım. Gerçekten taktir ediyorum. Nutelle ismide çok yaratıcı ve samimi olmuş 🙂