02.05.2016 12:56

Android Paket Ayrıştırma Hatası Nasıl Çözülür?

Android'de sık karşılaşılan bir sorun olan paket ayrıştırma hatası nasıl çözülür tüm detayları bu rehberimizde! İşte paket ayrıştırma hatası çözümü!

android-paket-ayristirma-hatasi-nasil-cozulur

Android, gün geçtikçe kendini geliştiren bir mobil işletim sistemi olduğu için kimi zaman aldığı güncellemeler ile bazı geriye uyumluluk özelliklerini yitirebiliyor. Sistemin yeteneklerinin artması için ihtiyaç duyulan bu yeni güncellemeler geriye uyumluluk sağlayamadığı için her geçen gün yeni bir sorun Android kullanıcılarının başını kemiriyor. Bunlardan biride paket ayrıştırma hatası. Peki nedir bu paket ayrıştırma hatası, nasıl çözülür, çözümü nedir?

Android Paket Ayrıştırma Hatası Çözümü

Bu hata ile karşılabileceğiniz belli başlı senaryolar vardır. Genellikle internet üzerinden indirilen APK dosyaları çalıştırılmak istendiğinde karşımıza çıkan bu hataya sebep olan şeyleri ortadan kaldırmak mümkün.

Bu hata ile karşılaşmanıza sebep olan ilk neden internet üzerinden indirdiğiniz APK dosyasının indirmesinin yarıda kesilmesidir. APK dosyası tam olarak indirilemediği zaman paket ayrıştırmasında hata yaşanır. Bu nedenle indirdiğiniz APK dosyasının %100’ününde telefonunuza kaydedildiğine emin olun.

Bu hata ile karşılaşmanıza sebep olacak bir başka neden ise indirdiğiniz uygulama veya oyunun APK dosyasının mevcut Android sürümünüz veya donanımınız ile uygun olmamasıdır.

Eğer her iki durumda da sorunun sizde olmadığına eminseniz söz konusu APK dosyası yanlış paketlenmiştir.

Kategoriler: Rehber