19.03.2016 22:40

Android Sistem Bilgilerini Öğrenme Uygulamaları

Android için birçok donanım, sistem ve teknik özellikleri öğrenme uygulaması bulunuyor. İşte en iyi sistem ve donanım özellikleri öğrenme uygulamaları!

Android için Sistem Bilgilerini Öğrenme Uygulamaları

Android, Apple’ın iOS işletim sistemine kıyasla belli başlı telefonlarda veya tabletlerde yer alan bir işletim sistemi değil. Birçok farklı telefon ve tablet Android işletim sistemini kullanıyor. Bu nedenle internette telefonların veya tabletlerin donanım bilgilerini öğrenmek için yeterli kaynağa ulaşamayabiliyorsunuz. Fakat söz konusu cihaza sahip iseniz cihazın teknik özelliklerini öğrenmek için internette araştırma yapmanıza gerek yok. Birkaç mobil uygulama yardımıyla cihazınız teknik özelliklerine ve donanım bilgisine dair en ince detaylara ulaşabilirsiniz. Bu konuda maalesef ki yerleşik Android uygulamaları bizlere yeterli bilgiyi sunmadığı için harici bir uygulama indirmek zorunda kalıyoruz.

Android Donanım Bilgilerini Öğrenme

Android cihazınızın donanım bilgilerini öğrenme konusunda sizlere ilk başta tavsiye edeceğimiz uygulama CPU-Z uygulaması olacaktır. Bu uygulama günümüzde en çok kullanılan donanım bilgisi öğrenme uygulamalarından biridir. CPU-Z uygulamasını indirmek ve telefonunuzun veya tabletinizin özelliklerini öğrenmek için aşağıdaki fotoğrafa tıklayabilirsiniz.

Android Donanım Bilgilerini Öğrenme

Android Sistem Bilgilerini Öğrenme

Android sistem özelliklerini öğrenme konusunda size tavsiye edeceğimiz ve bizim favorimiz olan diğer uygulama ise AIDA64. Bu uygulama yardımı ile Android cihazınızın teknik özelliklerini ve donanım bilgisini çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. AIDA64 uygulamasını indirmek sistem özelliklerini öğrenmek için aşağıdaki fotoğrafa tıklayabilirsiniz.

Android Donanım Bilgilerini Öğrenme

Bizim sizlere tavsiye edeceğimiz uygulamalar bu şekilde. Eğer bu uygulamaları kullanmış ve memnun kalmamış iseniz Google Play Store‘da yer alan CPU X : System & Hardware info ve CPU Hardware and System Info uygulamalarını da denemenizi tavsiye ederiz.

Kategoriler: Rehber