31.03.2016 22:30

Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Android telefon kullanan kullanıcılar birçok sebepten dolayı ekran görüntüsü almak isteyebilir. Android ekran görüntüsü almak çok basit bir işlemdir.

Android telefon kullanan kullanıcılar birçok sebepten dolayı ekran görüntüsü almak isteyebilir. Android ekran görüntüsü almak çok kolaydır. Android ekran görüntüsü alma işlemini bilmeyenler için bu yazımızda görüntü alma yollarını açıklayacağız.

Android ekran görüntüsü almak için kullanmış olduğunuz akıllı telefonun işletim sisteminin Android 2.2 ya da daha üzeri bir sürüm olması gerekiyor.

Android Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Android 2.2 ve daha üzeri işletim sistemlerinin hepsinde kolayca, kısa yollarla ekran görüntüsü alabilirsiniz. Fakat Android ekran görüntüsü alma işlemi telefonların marka ve modeline göre değişir. Fakat tüm marka ve modellerde ortak nokta görüntü alırken ekranın değil, yan ve alt tuşların kullanımı ile alınır.

Samsung ekran görüntüsü için sadece iki tuşa aynı anda basmanız yeterli olacaktır. Eğer telefonunuzun modelinde “Home” tuşu var ise, Home tuşuna ve telefonu açma kapatma tuşuna aynı anda basılı tutarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Eğer Home tuşu yok ise ses düzeyi tuşuna ve açma kapatma tuşuna aynı anda basılı tutmanız gerekir.

Sony ekran görüntüsü için Android işletim sistemli telefonlarda açma ve kapatma tuşu ile “ses azaltma” tuşuna aynı anda basıp bir süre beklemiş olduğunuzda ekran görüntüsü otomatik olarak alınacaktır.

LG ekran görüntüsü için de yine Sony akıllı telefonlar gibi telefonun açma/kapama tuşu ile ses azaltma tuşuna aynı anda basıp biraz beklemeniz yeterli olacaktır.

HTC ekran görüntüsü için ise “Home” tuşu ile telefonun açma/kapama tuşuna aynı anda basıo bir süre beklemeniz yeterli olacaktır.

Kategoriler: Rehber