01.11.2016 14:16

Android Telefonlarda Saat Ayarı Yapma

Kış saati uygulamasından sonra mutlaka Android akıllı telefonlarda saat ayarı yapmak gerekiyor. Peki Android işletim sisteminde saat ayarını nasıl yaparız?

Her sene dünya genelinde saat dilimlerinde mevsimlere göre değişimler yapılıyor. Yaz saati ve kış saati olarak bilinen bu değişikliklere bu sene ülkemiz katılmadı. Yani ülkemizde kış saati uygulamasına geçilmeme kararı alındı. Kış saati sistemine geçilmemesi ise saat konusunda farklar yaşanmasına da neden oldu. Özellikle akıllı telefonlar ve bilgisayarlarda saat değişikliğinin otomatik olarak yapılması siz kış saati değiştirme işlemi yapmasanız bile saatinizin değişmesine neden oluyor. Bu sorunun en çok yaşandığı akıllı telefonlarda arasında ise Android akıllı telefonlar gelmekte. Android akıllı telefonlarda saat ayarı otomatik özellikte olduğu için birçok telefonda kış saati sistemine geçti. Bu sorunu çözebilmek için ise yapmanız gereken telefonunuzun otomatik saat ayarını kapatmak.

Android Telefonlarda Saat Ayarı Sorunun Çözmek için Otomatik Saat Nasıl Kapatılır?

android-saat-ayarı

Bu durumda yaşanan sorunu çözmek için otomatik saat ayarı özelliğini nasıl kapatacağımıza bakalım.

  • Öncelikle Android akıllı telefonumuzdan ayarlar menüsüne giriş yapmanız gerekiyor. Ayarlar kısmına girdikten sonra ise akıllı telefon saat ayarı için kullanılan “tarih ve saat” kısmına giriş yapmanız gerekmekte.
  • Tarih ve saat ayarı kısmından ise Android telefonlarda saat ayarı yapmak için “otomatik saat dilimi”, “otomatik tarih ve saat” özelliklerini kapatmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptığınızda akıllı telefonlarda saat ayarı manuel olarak yapılmakta.

Kategoriler: Rehber