14.05.2016 17:10

Android Telefonu Bilgisayar Mikrofonu Olarak Kullanmak!

Android telefonu mikrofon olarak kullanmak isteyenler buraya! Android telefonunuzun mikrofonunu bilgisayarda kullanmak istiyorsanız yapmanız gerekenler basit!

android-telefonunuzu-bilgisayarinizin-mikrofonu-olarak-kullanin

Android işletim sistemi sahip olduğu yetenekler ile kullanıcıların en zor anında bile yanında olmayı başarıyor. En ummadık işleri dahi başarı ile yerine getiren Android gerçek anlamda hayatımızı kolaylaştıran bir mobil işletim sistemi.

Bugün size bahsedeceğimiz Android yeteneği telefonunuzun mikrofonunu bilgisayarınızda kullanmanıza olanak sağlıyor! Kulaklığınızın mikrofonu mu bozuldu, mikrofon ihtiyacınız mı var? O halde çözüm basit! Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz varsa mikrofon derdiniz yok! Android telefonun mikrofonunu bilgisayarda kullanmak çok kolay!

Telefonun Mikrofonunu Bilgisayarda Kullanmak!

İlk olarak WO Mic programını bilgisayarınıza kurun. WO Mic bağlantısına tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek. Bu sayfadan Client on computer başlığı altındaki Windows seçeneğinin altında yer alan her 2 bağlantıya tıklayarak gerekli kurumları gerçekleştirin.

wo-mic-windows

Ardından Android cihazınızdan Google Play Store‘a giriş yapıp WO Mic uygulamasını indirin.

Mobil cihazınıza kurduğunuz uygulamayı çalıştırın ve Transport menüsü altından cihazınızın bilgisayar ile nasıl bağlantı kuracağını seçin. En hızlı ve kolay yöntem USB ile cihazınızı bilgisayarınıza bağlamak olacaktır. Bilgisayarınızda Bluetooth özelliği varsa kablosuz olarak cihazınızı bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda WiFi bağlantısı özelliği varsa WiFi özellliği aracılığıyla da cihazınızı kablosuz olarak bilgisayarınıza bağlamanız mümkün fakat. Bu işlem biraz karışık ve pratik olmadığından sizlere USB ile bağlamayı anlatacağız.

Hem bilgisayarınıza indirdiğiniz programdan da USB seçeneğini seçtikten sonra Android cihazınızdan Audio source olarak Mic seçeneğini seçin. Artık Android telefonunuzun mikrofonunu bilgisayarda kullanabilirsiniz.

Kategoriler: Rehber