27.04.2016 09:27

Android Uygulama İkonları Nasıl Değiştirilir?

Android uygulama ikonlarını değiştirmek için yapmanız gerekenleri bu yazımızda adım adım anlattık. İşte Android uygulama ikonlarının değiştirme yöntemi!

android-uygulama-ikonlari-nasil-degistirilir

Android, rakiplerine göre oldukça geniş kişiselleştirme imkanları sağlayan bir mobil işletim sistemi. Her ne kadar saf Android‘in bizlere sunduğu kişiselleştirme seçenekleri bir noktada tıkanıp kalsa da Google Play Store aracılığı ile indirebileceğiniz uygulamalar sayesinde Android cep telefonunuzun ve tabletinizin yeteneklerini arttırabilirsiniz.

Android kullanıcılarının cihazlarında en çok değiştirmeyi sevdikleri şeylerin başında ikonlar geliyor. Telefonunuzu veya tabletinizi her açtığınızda aynı ikonları görmekten sıkıldıysanız bu ikonları değiştirmenizin bir yolu var. Genellikle cihazınız ile birlikte gelen dahili başlatıcı uygulaması size bu imkanı sunmaz. Fakat uygulama mağazasında indirebileceğiniz uygulamalar sayesinde Android cihazınızı dilediğinizce kişiselleştirebilirsiniz.

nova-launcher-android-uygulama-ikonlari-nasil-degistirilir

Android uygulama ikonları değiştirme işlemine başlamadan önce Google Play Store aracılığı ile Moonshine Icon Pack ve Nova Launcher uygulamalarını cihazımıza indirmemiz gerekiyor. İsterseniz Google Play Store üzerinde “icon pack” şeklinde arama yaparak daha fazla ikon paketi indirebilir ve cihazınızı ilerleyen adımlarda anlatacağımız şekilde dilediğinizce kişiselleştirebilirsiniz.

Android Uygulama İkonları Değiştirme

  1. İlk olarak Nova Launcher uygulamasını başlatın. İsterseniz bu başlatıcı uygulamasını varsayılan başlatıcı uygulamanız olarak seçebilir ve cihazınızın ana menü tuşuna bastığınızda direkt olarak Nova Launcher uygulamasının açılmasının sağlayabilirsiniz.
  2. Nova Launcher uygulamasını başlattıktan sonra uygulama ayarlarına girerek “Görünüm ve His” bölümüne geçiş yapın.
  3. Ardından “Simge Teması” seçeneğine dokunun ve karşınıza gelen pencereden “Moonshine” seçeneğini seçin. Ayarlar bölümünden çıkıp ana sayfanıza döndüğünüz zaman ikonlarınızın değiştiğini görmüş olacaksınız.
  4. Eğer ikonlarının toplu bir şekilde değilde tek tek değiştirmek isterseniz ekrandaki uygulamaya basılı tutun ve açılan pencereden Düzenle seçeneğini seçin.
  5. Hemen ardından karşınıza gelen pencerenin sol tarafında yer alan ikona cihazınızda yüklü olan ikon paketlerinden istediğiniz bir ikonu seçin. Android uygulama ikonlarını değiştirmek bu kadar basit. Her ne kadar biz bu yazımızda Nova Launcher uygulaması üzerinden sizlere nasıl yapacağınızı anlatmış olsak da dilediğiniz başlatıcı uygulamasını indirerek bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kategoriler: Rehber