14.04.2016 04:15

Android’de Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır?

Android'de gizli dosyaları görünür yapmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. İşte Android'de gizli dosyaları görünür yapma yöntemi!

androidde-gizli-dosyalar-nasil-gorunur-yapilir

Akıllı telefonlarımız her zaman bizim kontrolümüzde olmayabiliyor. Bazı zaman dosyaları gizlemek isteyebiliyoruz. Elle yapabileceğimiz bir işlem olan dosyaları gizleme işlemi kimi zaman kötü niyetli uygulamalar tarafından da yapılabiliyor ve telefonunuza görünmeyen virüslü dosyalar yerleştirilebiliyor. Bu tür art niyetli uygulamalardan korunmak ise çok basit. Android için En İyi Antivirüs ve Güvenlik Uygulamaları başlıklı yazımızda sizlere bahsettiğimiz uygulamalardan en az birini Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza kurarsanız zararlı uygulamalardan ve dosyalardan korunmuş olursunuz.

Peki herhangi bir sebepten dolayı gizli dosyaları görünür yapmak istediğimizde ne yapmamız gerekiyor? Bu sorunun cevabı da oldukça basit. Android işletim sistemimiz ile gelen yerleşik Dosya Yöneticisi uygulaması ile gizli dosyaları görünür yapma işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Android Gizli Dosyaları Görünüz Yapma

İlk olarak Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonunuzun ve tabletinizin Dosya Yöneticisi uygulamasını çalıştırın. Dosya Yöneticisi uygulamasını çalıştırdıktan sonra sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine basarak Gizli Dosyaları Göster seçeneğine dokunursanız gizli dosyaları görünür yapmış olursunuz. Kimi zaman bu ayar Ayarlar adında bir bölümde yer alabiliyor. Söz konusu seçeneği görmüyorsanız üç noktaya bastığınız zaman açılan menüden Ayarlar’a girin ve gizli dosyaları görünür yapın.

Android’de gizli dosyaları görünür yapma işlemi bu kadar basit. Artık gizli dosyaları rahatlıkla Dosya Yöneticisi uygulaması ile görüntüleyebilirsiniz.

Kategoriler: Rehber