Android’de Kaldırılamayan Uygulama Kalmasın!

Android'de Google Play'den yüklediğiniz uygulamaları kaldırma işlemi gayet kolay. Peki Android cihazlara yüklü bir şeklide gelen uygulamalar nasıl kaldırılır?

Android işletim sistemine sahip cihazlarda Google Play‘den yüklediğiniz uygulamaları kaldırma işlemini yapmak gayet kolay. Peki Android cihazlara yüklü bir şekilde gelen uygulamalar nasıl kaldırılır?

İşte “Kaldıralamayan” Uygulamaları Kaldırma Yöntemi!

Root‘suz telefonlarda bu uygulamaları kaldırmak pek kolay değil. Fakat birkaç basit adımda yapılabilecek işlemler ile bu uygulamalar etkisiz hale getirilebilir.

Android 4.4’ten önceki sürümlerde uygulama listesini açın ve menü tuşuna dokunarak “Uygulamaları Gizle” seçeneğine dokunun. Android 4.4 KitKat ve üzeri cihazlardaysa Ayarlar > Cihazlar > Uygulamalar yolunu izleyin. Önce “Zorla Durdur” düğmesine, ardından “Devre Dışı” bırak düğmesine dokunun. Uygulamaları etkisiz hale getirmek için yapılması gereken işlem bu kadar basit. Ancak Android işletim sistemli cihazlarda, ön-yüklü olarak gelen bazı uygulamalar devre dışı bırakılamıyor. Bu uygulamaları kaldırmanın tek yolu ise Root diye tabir edilen, cihaza tam erişimli kullanıcı olarak tanımlanma işlemini yapmanız gerekiyor. Ancak bu Root işleminin cihazını garanti dışı bırakacağını da unutmamalısınız!

Android işletim sistemli cihazını Root‘ladıysanız, istemediğiniz ön-yüklü uygulamaları kaldırmak sizin için biraz daha kolay bir hale gelecek. Root‘lu Android cihazlarınızda aşağıdaki uygulamaları kullanarak, yüklü olarak gelen istemediğiniz uygulamalardan kolayca kurtulabilirsiniz.

NoBloat Free

Titanium Backup

System App Remover

App Master

Kategoriler: Rehber