13.05.2016 23:00

Android’den iPhone’a Rehber Aktarmak

Android'den iPhone'a rehber aktarmak bazen çok zahmetli olabiliyor. Fakat bu yazımızdaki yöntem ile kolayca Android'den iPhone'a rehber aktarabilirsiniz.

androidden-iphonea-rehber-aktarmak

Android ve iOS işletim sistemleri günümüzün en popüler mobil işletim sistemleri arasında yer alıyor. Her ne kadar iOS platformu kullanıcılara Android’e kıyasla çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunsa da Android işletim sistemi hâlâ daha popüler.

Android işletim sistemine sahip telefonunu iPhone ile değiştiren kullanıcıların bu değişim sırasında yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri rehber taşıma işlemi. Rehberinizi 20-30 gibi küçük sayılarda kişi kayıtlıysa bu kişileri yeni cihazınıza el ile taşımak çok zor değil. Fakat bu sayı 100’leri aşıyorsa bu konuda desteğe ihtiyacınız var demektir.

Android’den iPhone’a rehber aktarmak için günümüzde birçok farklı yol bulunuyor. Bu yazımızda size ne kolay ve en pratik yolu anlatacağız.

Android’den iPhone’a Rehber Aktarmak

İlk olarak Android cihazınızdan Ayarlar > Hesaplar ve Eşitleme seçeneğine erişin. Bu ayar her Android cihazda farklı yerde olabiliyor, fakat bulması çok kolay. Mevcut Google hesabınız için eşitlemeyi etkinleştirin.

Ardından iPhone cihazınızı elinize alın ve Ayarlar > Posta, Rehber, Takvim yolunu takip edin. Bu kısımda yer alan Hesap Ekle butonuna basarak Google hesabınızın bilgilerini girin. Google hesabınız ile oturum açtıktan sonra Rehber seçeneğinin aktif durumda olduğundan emin olun ve cihazınızın rehberinizi eşitlemesini bekleyin.

Bu sayede Android cihazınızdan iPhone’a rehberinizi aktarabilirsiniz.

Kategoriler: Rehber