15.01.2016 01:56

AnTuTu Testinin En İyisi Belli Oldu!

2015 yılının AnTuTU ile yapılan ölçümlere göre en iyi akıllı telefonları belli oldu. 2015'in AnTuTU lideri akıllı telefonu hangisi? İşte AnTuTu 2015 lideri!

2015 yılının en iyi cihazlarını belirlemek amacıyla yapılan AnTuTu testinden galip gelen akıllı telefon iPhone 6s Plus olurken; iPhone 6s Plus‘ın en yakın rakipleri Huawei Mate 8 ve Meizu Pro 5 oldu. Listenin aşağılarında görünen iki Samsung marka cihaz 5. ve 6. olurken ilk 10 ürün arasına giremeyen LG ve Sony kullanıcılarını üzdü. AnTuTu testinde en yüksek puanları almayı başaran iPhone 6s Plus 132.600, en yakın rakibi Huawei Mate 8 ise 92.746 puanla onu takip etti.

AnTuTu Testinin Lideri iPhone 6s Plus!

Üretilen ürünler ve kalite anlamıyla kullanıcılarına mükemmel optimizasyonlar sunamıyor olsada, güvenlik ve performans konusunda yüz güldüren iPhone ürünleri 2015 yılının son testinde başarılı olarak bir kere daha yeni yıla bomba gibi giriş yapacaklarını kanıtlamıştı. Özellikle  iPhone 6s Plus‘ın sağladığı stabilizasyon ve performans testleri sayesinde sektördeki yerini daima koruyacağını kanıtlayan Apple, yeni ürünlerinde bu başarıyı sürdürecek gibi gözüküyor.

Son günlerde iOS platformundan Android’e geçişin mümkün olabileceği, hatta Apple’ın bu geçişlerini yalanladığı haberleriyle çalkalanan sosyal medya da yine Apple ve iOS kalitesini görmüş oldu. Dolayısıyla sektörde bulundukları konum itibariyle daima net bir tavır sergilemiş olan Apple yine kaliteyi ortaya koymuş oldu. CES fuarında bulunmayan, kendi işletim sistemi ve kendi işlemci setiyle daima önemli bir isim olarak yerini koruyan Apple AnTuTu testini bu kadar yüksek puanlar ile tamamlayabilen cihazı da üretmiş ve sunmuş oldu. iphone-6s-plus

İçinde bulunduğumuz dönemler itibariyle iPhone 6s Plus ve iPhone 6S ürünlerinin satışlarında bir yükseliş olduğunu da hesaba katarsak Apple’ın daha uzun yıllar sektörde yerini korumasının muhtemel olduğunu görebiliriz. Dolayısıyla Android cihazlar ve farklı işletim mimarilerine rağmen farklı kulvarlardan katıldığı AnTuTu testine başarıyla giriş yapan ve 2015‘in en yüksek AnTuTu testini sonuçlandıran Apple ve iPhone 6s Plus‘ın diğer testlerde yakalayacağı başarılar merak konusu haline geldi. YouTube kanallarında ve içeriklerinde bir çok test olmasına rağmen birinci elden bu yönde yapılacak bir bilgilendirme tüm testler sonucunda 2015’in en iyi ürününün seçilmesine ortam hazırlayabilir.