24.05.2017 20:02

Apple 5G için Yeni Atılımlarını Yapıyor

Apple 5G teknolojisi için kolları sıvadı. Markanın bu alanda şaşırtıcı bir şekilde ilerlediği belirtiliyor. Peki Apple 5G hakkına gelişmeler neler?

İletişim teknolojileri de artık çok hızlı bir şekilde gelişim göstermeye başladı. Son olarak ülkemizde de yayın bir şekilde kullanılan 4.5G teknolojisine geçiş yapmıştık.  Henüz bu geçişin üzerinden çok geçmeden, hatta bir nesil eski teknoloji olan 3G sistemleri bile hala kullanımdayken bu kez 5G için çalışmalar başladı.

En son Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılan yenilenmiş iletişim teknolojisinin şimdi ise yeni çalışmalarla gündeme geldiğini görüyoruz. Doğrudan akıllı telefon devlerinin de adım atmaya başladığı yeni teknoloji için bir atak da Apple’dan geldi. Apple 5G teknolojisi için firmanın başvurular yaptığı ortaya çıktı.

Apple 5G Çipleri Geliyor

Apple 5G için markanın yaptığı ilk atılımın ise 5G destekli çipler olduğu ortaya çıktı. İddialara göre Apple’ın Apple 5G çiplerini geliştirmek için FCC onayına başvurduğu belirtildi. Apple 5G teknolojisinde kullanılacak olan yeni sistemlerinde detaylanmasına neden olan başvuru, markanın bu alanda iddialı olan firmalardan biri olduğunu da göstermekte.

Şimdilik sadece testlerinin devam ettiği belirtilen Apple 5G teknolojisi için markanın FCC başvurusunda 39 GHz değerinde bantların test için kullanılmasının izni istendiği de belirtiliyor. Apple 5G sistemleri için yapılan testlerin başarılı olması durumunda, yeni seri akıllı telefonlarında da bu teknolojiyi kullanacağı görülen Apple’ın daha nasıl adımlar atacağı ise merakla bekleniyor. Şu an için elde edilen bilgiler bu kadar ile sınırlı.