30.06.2016 00:55

Apple 70 Milyon iPhone 7 Satabilir!

Analistlere göre Apple, iPhone 7 modeli ile birlikte yaklaşık 70 milyon satış yapacak. İşte analistlere göre iPhone 7 satış tahmini raporları ve detaylar!

Şu sıralar her beş analistten biri Apple’ın, iPhone serisinin yeni sürümü olacak iPhone 7 birlikte ile akıllı telefon piyasasında çığır açacağını ifade ediyor. Bu analistler gün geçtikçe satışların artacağını da iddia ederken bunu destekleyecek argümanları olduğunu da ortaya koyuyorlar. Örneğin “Cowen and Company” analisti Timothy Arcuri, bu yıl satışlardaki yükselme nedeniyle iPhone kullanıcılarının artmasına paralel olarak yatırımcıların da güven kazandığını aktarıyor.

iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi ile İlgili Son Bilgiler!

Ünlü Analistten iPhone 7 Raporu!

Timothy Arcuri’nin raporuna göre, Apple‘ın akıllı telefon serisi olan iPhone modeli sahiplerinin yaklaşık üçte biri halen iki nesil eski ya da eski olmasına rağmen üst düzey telefonlara sahipler. Artan talep ve teknoloji tutkusu da pazarı sürekli hareketlendiriyor. Bu sayede teknoloji tutkunları önümüzdeki aylar boyunca yüzde 43 civarında bir artış ile küresel piyasalardaki genişlemesini daha da arttırabilirler. Bunlar Apple‘ın şu anda piyasadaki en son iPhone sürümü iPhone 6s ve yakında tanıtılması beklenen iPhone 7 gibi yeni modelleri ile birlikte potansiyel olarak 60-70 milyon satış karşılığına geliyor.

Apple‘ın Eylül ayında tanıtması beklenen iPhone 7 modeli ile birlikte birkaç yükseltme sunacağı ancak asıl önemli tasarım ve yazılım yükseltmelerinin ise 2017 yılında tanıtılacak iPhone modeli ile gelmesinin beklendiğinin de altı çiziliyor.