07.12.2016 22:12

Apple Çalışanlarına Uygulanan Yasaklar Kaldırılıyor

Apple, şirket içinde geliştirilen teknolojilerin sızmaması için çalışanlarına uyguladığı yasakları kaldırıyor. İşte Apple’ın çalışanları için verdiği o karar.

Girdiği her teknoloji alanında baskıcı gücünü hissettiren, rekabetçi teknoloji enstitüsünün küresel anlamda ki rollerini belirleyen ve çalışanlarına karşı çok disiplinli ve radikal kararlar veren Apple, firma ve şirketleri bünyesinde ki geliştirilen teknolojilerin sızmaması için çalışanlarına karşı uyguladığı yasaklar için bir takım hafifletme kararı aldı. İşte Apple’ın özellikle yapay zeka geliştiren çalışanları için verdiği o karar.

apple-2

APPLE, BU KADAR GİZLİLİK İÇERİSİNDE OLAN ÇALIŞMALARI REKABETE BAĞLIYOR

Apple, bu kadar gizlilik içerisinde olan çalışmalarına neden olarak rekabetçi piyasayı işaret ederken, ürünlerinin kopyalanmasından, teknolojilerinin eşleştirilmesinden korkuyor. Teknoloji ve yazılım uzmanları Apple gibi global anlamda kurumsal marka değeri olan bir firmanın bu tarz önlemlerini haklı bulurken, bazı çalışanlar ise durumun hassasiyetinin farkında olduklarını fakat bazı noktalarda büyük yaptırımlar uygulandığının altını çiziyor.

YAPAY ZEKA MÜHENDİSLERİ BİLİMSEL KONGRELERE KATILABİLECEK, MAKALE YAYINLAYABİLECEK

Apple’da görevli yapay zeka mühendisleri şirketin verdiği kararlar ile birlikte artık daha rahat hareket edebilecek, buna göre mühendisler bilimsel kongrelere katılabilecek, alanlarında oluşturdukları bilimsel makaleleri yayınlayabilecekler.