23.05.2017 01:05

Apple Değişim Sayfasını Kullanıma Sundu

Apple'ın Android işletim sistemine karşı yeni adımı oalrak gösterilen Apple değişim sayfası kullanıma girdi. Apple değişim sayfasının amacı nedir? İşte detaylar

Apple mobil işletim sistemlerine verdiği önemi giderek artırmaya başladı. Özellikle iOS 10 işletim sisteminden sonra bu alanda daha başarılı adımlar atmaya başlayan Apple, son dönemde mobil işletim sistemi dünyasının gündemine oturan Android O serisinden sonra ise bambaşka bir adım attı. Markanın yeni adımı doğrudan akıllı telefon kullanıcılarına yönelik oldu. Android O ile gelen sistemlerden bile üstün bir mobil işletim sistemi olduğunu vurgulamak isteyen Apple, bunun için Apple değişim sayfasını kullanıma sundu. Daha önce iPhone telefon serileri için yayınlanan sayfalara benzer bir sistemi olan Apple değişim sayfasında ise kullanıcıların neden Android işletim sisteminden iOS işletim sistemine geçmeleri gerektiği ele alındı.

Apple Değişim Videolarıyla Kullanıcılara Seslendi

Doğrudan Android akıllı telefon kullanan kullanıcılara seslenen Apple’ın, Apple değişim sayfasında yer alan birçok resim ve videoyla beraber de iOS işletim sisteminin sunduğu ayrıcalıkları öne çıkardığı görüldü. Kullanıcıların neden Android işletim sistemine geçmesi gerektiğini anlatan Apple değişim sayfasında ayrıca bu kararı veren kullanıcılar için kolay geçiş sunan “Move To iOS” uygulamasına da dikkat çekilmiş.

Bir nevi Android’e karşı yeni adım olan Apple değişim sayfasının kullanıcıları ne kadar etkileyeceği bilinmez ama Apple’ın açıklamalarına bakacak olursak marka son dönemde Android O serisinin ilgi görmesinden rahatsız.

Bunun için Android işletim sisteminden iOS işletim sistemine geçişlerin hızlandırılması isteniyor. Bakalım bu adama karşılık Google’ın cevabı ne olacak? Apple değişim sayfasının gördüğü ilgiye göre benzer bir adım Android tarafından da gelebilir.